* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

Церкви и приходы нашей округи

Модераторы: slc, Краевед

Луковенко Сергей
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 631
Зарегистрирован:
Пт янв 20, 2012 22:44

V-я конференция в Димитрове

Сообщение Луковенко Сергей » Пт апр 01, 2016 08:40

Попри строкатість конфесійних виявів, Димитров релігійний має одну особливість – прагнення до співпраці з усіма християнськими конфесіями в духовній та соціальній сферах. Так, 25 березня 2016 року в бібліотеці – філії №1 Димитровської ЦБС відбулася П’ята міська наукова історико- краєзнавча конференція «Невідомі сторінки історії міста Димитрова. Християнські конфесії міста Димитрова». Ведучий заходу член Національної спілки краєзнавців України Сергій Луковенко зауважив, що релігійне життя нашого міста дуже розмаїте,хочаУкраїна традиційно є християнською державою. На конференції були присутні 16 представників християнських конфесій Димитрова та Красноармійська, а також краєзнавці, історики, викладачі, бібліотекарі нашого міста. Між священнослужителями відбувся плідний діалог. Поважаючи традиції одне одного, учасники зустрічі шукали точки дотику у віровченні, намагалися знайти спільне в діяльності сучасних церков. Міркували про те, що християнська церква зможе зробити для покращення духовної атмосфери в місті.
Розпочався захід з виступу доцента Красноармійського індустріального інституту, кандидата історичних наук і керівника НІКО«Спадщина» Лариси Миколаївні Моісєєнко, яка розповіла про християнські конфесії в Донбасі (1880-1914рр.) А бібліограф Димитровської центральної міської бібліотеки Олена Вікторівна Єрьоменко ознайомила учасників конференції з історією перших православних храмів на території міста Димитрова та Красноармійського району, історія яких бере свій початок з кінця ХVIII століття на території катеринославського намісництва. Більшість з цих храмів були знищені в роки войовничого атеїзму. Деякі вже втрачено безповоротно, а разом з ними й частина нашої культурної спадщини, частина культури попередніх поколінь. Збережені й відновлені храми є пам'ятками церковної архітектури та пам'ятками нашого району.
Більш детально про православні храми на території сучасного міста Димитрова розповів Ієрей Сергій (УПЦ МП). Ієрей Сергій є настоятелем Свято-Димитрівського храму, освяченого в 2000 році і названого на честь Святителя Димитрія, Митрополита Ростовського. У храмі зберігається частина мощей Святителя Димитрія та Миколи Чудотворця. Свято – Пантелеймонівський храм, що знаходиться на мікрорайоні Світлий, названий на честь Цілителя Пантелеймона. Громада отримала дозвіл на проведення служінь і зараз зводиться типовий храм. Свято – Вікторовський храм, освячений 28 вересня 2012 року Митрополитом Донецьким і Маріупольським, був побудований за 3 місяці на кварталі 40. На даний момент зводиться храм на кладовищі Степовому.
Має нелегку історію Українська греко-католицька церква.«На початку ХХ століття церква переживала важкі часи. Її офіційно заборонили. Воназазнавала переслідувань та знущань, а разом з нею її останній провідник Йосип Сліпий. Українська греко – католицька церква була найбільш переслідуваною релігійною громадою у світі. Майже 30 років знаходилась у підпіллі, – так розпочав свій виступ настоятель Петропавлівського храму отець Іван. - У 2001 році утворилася перша громада УГКЦ у місті Димитрові. Головними завданнями своєї діяльності УГКЦ вважає: продуктивне спілкування з молоддю та органами місцевого самоврядування, роботу з дітьми, конструктивні стосунки з іншими релігійними конфесіями Димитрова». А завершивсвій виступ отець Іван словами з Біблії: «Будемо ми тоді християнами, коли між нами буде любов».
Вітаючи учасників заходу, Римо-католицький священик отець Віктор (м. Красноармійськ) звернув увагу на те, наскільки важливо для церков, особливо сьогодні, коли в Україні йде війна, служити людям, які опинилися в складних обставинах.
Якщо говорити про військовослужбовців, не варто забувати і про капеланів, які несуть службу на рівні з військовослужбовцями. Їхньою зброєю є хрест та Боже слово, їхнє гасло – «Бути поруч». Так, на конференцію був запрошений головний військовий священик оперативно – тактичного угрупування «Донецьк» Медвєдєв О.В. Олександр Володимирович керує діяльністю військових священиків, координує роботу інших конфесій в армії. Пріоритетними завданнями вважає надання допомоги переміщеним особам та воїнам АТО. Для цього постійно організовує волонтерські акції для порятунку життя своїх братів та сестер, які воюють на Сході держави. Офіс громади знаходиться на мікрорайоні Східний, а храм - в Новогродовці. Олександр Володимирович проводить служби й в Красноармійську. «Військові капелани є творцями миру, котрі прагнуть разом з українськими військовиками донести мешканцям, які проживають на Сході України, ким є Бог та що є Любов».
Друге відділення конференції почалося з виступу Баженової Олени Володимирівні, викладача історії ЗОШ №10.Баженова О.В.розповіла всім присутнім про історію виникнення громади баптистів, зокремаГришино – Орловської громади баптистів ХІХ – поч. ХХ ст. А також про громади баптистів у селах сучасного Красноармійського району, про долю проповідників–натхненників цього руху.
На конференцію завітали також пресвітери декількох протестанських євангельських церков міста Димитрова :Гурінович Андрій Володимирович – пастор Церкви «Любов Христа», Сідор Олександр Васильович – помічник пастора Церкви «Джерело життя» (громада християн віри Євангельської), Алакін Микола Іванович - Церква «Вефіль» (євангельські християни – баптисти), Байсєн Андрій Вікторович - Церква Євангельських Християн Баптистів, Белозеров Володимир Іванович – пастор Церкви «Шлях істинного життя».Церква баптистів учить, що треба жити в гармонії зі світом, але бути не від світу цього, тобто підкорятися земним законам, але серцем почитати тільки Ісуса Христа. В основі баптизму, що виник як радикально-протестантська течія, лежить принцип індивідуалізму. Баптисти вважають, що спасіння людини залежить тільки від самої особистості, і що церква не може бути посередником між нею і Богом. Єдиним істинним джерелом віри є Євангеліє - Священне писання, тільки в ньому можна знайти відповіді на всі питання і, виконуючи всі заповіді, всі правила, укладені в цій священній книзі, можна врятувати свою душу. Головні завдання церкви баптистів: вивчення Євангелія, виховання віруючих для досягнення святості, християнського благочестя, навчання дітей і молоді в недільних школах, літніх таборах заповідям Господнім, розвиток і зміцнення єдності Церкви і добрих відносин з іншими церквами, служіння справам милосердя і благодійності.
БессарабБорис Петрович («Християнська місія милосердя») зазначив: «Потрібно стати суб’єктом усвідомленої дії, а не об’єктом чужих впливів, створювати оазиси Царства Божого там, де знаходяться об’єднані спільною ідеєю християни — на робочому місці, в мікрорайоні, місті». Розповів присутнім, що в регіоні працює місія «Гедеон» (християнське місіонерське товариство милосердя), яке має представництво в 200 країнах світу, в Україні з 1991 року, 270 загонів по всій країні. До місії входять представники різних церков. Основне завдання – поширення Євангелія.
Зустріч відбулася в атмосфері взаєморозуміння та співпраці. Учасники домовилися більш активно взаємодіяти, спільно розробляючи та впроваджуючи в життя проекти перетворення Димитрова на духовному, соціальному та економічному рівнях.
Отець Іван запросив усіх присутніх до спільної молитви за всі родини нашого міста, щоб у їх домівках завжди панував мир і спокій, і щоб ніколи не забракло хліба «насущного». Актова зала бібліотеки наповнилася блаженним співом молитви «Отче наш».
Завідуюча бібліотекою – філією№1 Боброва Наталія

Пред.

Вернуться в Місто Димитров

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2