* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

Літературна Костянтинівка

Модераторы: slc, Краевед

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Літературна Костянтинівка

Сообщение kornienko » Сб мар 09, 2013 22:28

Изображение Изображение Изображение

Нещодавно з’явилася чергова книжечка "В час змін", що видається клубом творчої інтелігенції м.Донецьк "Світоч". Серед багатьох поетичних творів є й вірші Костянтинівського поета Володимира Зуя, колишнього викладача іноземної мови сільськогосподарського технікуму, члена "Просвіти". Його вірші вже вдруге друкуються в цьому літературно-художньому виданні. Вірші присвячені рідній мові, любові до своєї землі, роздумам про наше недалеке минуле і сучасне життя. Докладніше з творчістю В.Зуя та інших поетів Донецького краю можна ознайомитися в центральній міській бібліотеці Костянтинівки.

Стає все менше й менше України
На цій, Богом дарованій землі,
Тільки на гірше в ній проходять зміни
У кожнім селищі і місті, і селі.

Тут всю погоду роблять гроші.
За них купуються і влада, і престиж,
А ті, що ревно шиються в святоші,
Готові, без вагань, встромити в спину ніж.

Не совісті, ні такту, ні моралі,
Одні брудні, натомість, матюки,
І кожний думає, а що то буде далі?
А хто, скажіть, розвів ці будяки?

Хіба не ота сіра біомаса,
Не куплений за срібняки електорат,
Ця, людству досі невідома, раса,
Якою може править тільки кат?

Рабів і тих Шевченко возвеличив,
Поставив рідне слово коло них,
А біомаса - привид без обличчя,
В них джерело всіх наших бід і лих.

Вересень 2005 року

***

У нас на хуторі два класи,
І ця розкладка не нова.
Один із них - активна маса,
А другий - вік свій дожива.
Цим людям демони веліли
Адаптуватись до пітьми,
Щоб сни приходили їм милі
Під звук небесної сурми.
Тільки для них згасає світло,
Щоб, врешті, згасло і життя,
Але серцям ще не набридло
Навіть натруджене буття.
А у панів та у підпанків
Зі світлом завжди все о'кей,
Їм не страшні сумні світанки,
А, як-не-як - це привілей.
Одна держава - дві системи,
Невтішний крутиться мотив,
Коли немає в серці щему,
На співчуття не здатний ти.
То де ж ті демони, панове,
Побачить би їх наяву,
Якщо не вб'є їх гостре слово,
То значить марно я живу.

28.XII-99р.

***

Ні совісті, ні такту, ні моралі,
Одні брудні натомість матюки,
І кожний думає, а що то буде далі?
А хто, скажіть, розвів ці будяки?

Хіба не ота сіра біомаса,
Не куплений за срібняки електорат,
Ця, людству досі невідома, раса,
Якою може править тільки кат.

Рабів, і тих, Шевченко возвеличив,
Поставив рідне слово коло них,
А біомаса - привид без обличчя,
В них джерело всіх наших бід і лих.

Вересень 2005р.

***

"Нам не треба інших символів, наш символ - православ'я"
Є.Кушнарьов

Своїх нам символів не треба,
В російський вірим триколор,
А колір нив і колір неба
Нехай у Львові славить хор.

А що стосується Донбасу,
То свідком є всевишній Бог,
Нову ми маємо тут расу
І її назва - інтерлох.

Тільки в слов'янському союзі
Їй справжнє бачиться життя,
І вже наш край на злетній смузі
В своє щасливе майбуття.

От-от відірветься від неї,
Та щось затримався пілот,
Не України, а Росії
Він найпалкіший патріот.

грудень 2004р.До речі, це видання є періодичним. Кожен в кого є більш-меньш пристойні поезії, може надрукувати свої твори, звернувшись до центральної обласної бібліотеки.

Аватара пользователя
Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 2754
Зарегистрирован:
Вт янв 25, 2011 00:31

Re: Літературна Костянтинівка

Сообщение Козарлюга » Вт апр 09, 2013 22:51

СЦЕНАРНИЙ ПЛАН
Презентації науково-популярного видання Шаповалова Євгена Олексійовича
«Відома і невідома Олексієво-Дружківка»
в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Н.К.Крупської

Дата проведення: 11 квітня 2013 року;
Час проведення: 11.00 година;
Місце проведення: лекційний зал ДОУНБ ім. Н. К. Крупської.

БЕРУТЬ УЧАСТЬ:

Швець Микола Олександрович - заслужений учитель України, дійсний член Географічного товариства України, член асоціації вчителів-географів;

Качур Володимир Васильович - історик, голова Дружківської організації Національної спілки краєзнавців України;

Фіалко Євген Борисович - головний редактор суспільно-політичного видання "Наша Дружківка";

Шаповалов Євген Олексійович - голова ДОТ ім. Олекси Тихого при ДОО ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка, депутат Олексієво-Дружківської селищної ради;

Студенти Донецької державної музичної академії ім. С. С. Прокоф’єва класу доцента ДонДМА Симонової Олени Михайлівни;

Засоби масової інформації.

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ:

Добрий день, шановні гості. Раді вітати вас на презентації науково-популярного видання «Відома і невідома Олексієво-Дружківка». Керівник проекту - Шаповалов Євген Олексійович. Без історичної пам'яті немає, власне, і народу. Кожна людина надзвичайно тісними узами пов'язана з територією, на якій проживає, починаючи з малої батьківщини (вулиці, села, міста) і закінчуючи масштабами цілої країни. Крім збереження культурного надбання, перед нацією постає не менш актуальна проблема його популяризації, передачі сучасним і наступним поколінням. Тому видання, де зібрані історичні матеріали, документи і дослідження окремо взятої місцевості, становлять особливу цінність.
Книга «Відома і невідома Олексієво-Дружківка» є першою спробою розповісти історію цього найстарішого селища в усьому північному регіоні Донецької області. Видання не є традиційною історичною монографією або нарисом про населений пункт. Це зібрання матеріалів, документів, досліджень, навіть версій і легенд, які проливають світло на історію цього селища. Керівники проекту вважають, що за жанром це альманах, часопис і перша спроба розкрити й показати людям історичну давнину, природну красу місця, де вони мешкають. Але ніхто не зможе краще розповісти про ідею створення, ключові моменти написання та особливості книги, керівник проекту. Слово надається голові товариства ім. О. Тихого, депутату Олексієво-Дружківської селищної ради Шаповалову Євгену Олексійовичу.

Виступ Шаповалова Є. О.

На іншому березі трава зеленіша. Люди чомусь шукають цікавинки де завгодно, лише не вдома. А наш край такий щедрий на дива! Поблизу сучасної Дружківки є унікальний заповідник «Дружківські кам’яні дерева», аналогів якому немає у Європі. В цьому гаю можна побачити дерева, які з’явилися на Землі близько 200 мільйонів років тому. Відомості про заповідник, клімат та рельєф, тваринний світ та світ рослин Дружківської місцевості висвітлюються в книзі «Відома і невідома Олексієво-Дружківка». Матеріали були підготовлені Швецем Миколою Олександровичем, Дійсним членом Географічного товариства України, членом Асоціації вчителів-географів, Заслуженим вчителем України, Почесним громадянином міста Дружківки. Запрошуємо до виступу члена авторського колективу книги, людину, яка щиро любить свій край, і кому край відповідає взаємністю, Швеця Миколу Олексійовича.

Виступ Швеця М. О.

Цікаво читати підручники з історії, щоб довідатись про життя народів, що їх уже нема на землі або про долю держав, які знаходяться в інших куточках землі. Але найбільший відклик в серці людини викликає опис подій минувшини, що пов’язані з місцевістю, звідкіля пішов її рід, де живе її родина. У книзі «Відома і невідома Олексієво-Дружківка» зібрані матеріали, що висвітлюють історію краю від Козацької доби до сучасності. На її сторінках читач може знайти інформацію про колонізацію цих земель, списки жителів села Дружківка 18-го сторіччя, свідчення про трагічні події розкуркулення та репресії 1-ї половини 20-го сторіччя. Дозвольте запросити до мікрофону члена авторського колективу книги, Дружківського історика, голову Дружківської організації Національної спілки краєзнавців України Качура Володимира Васильовича.

Виступ Качура В. В.

Людина не може жити без зв’язку зі своїм корінням. Доторкнувшись до історії, пропустивши крізь себе страждання свого народу, кожен з нас наближається до предків, переймає досвід, набутий попередніми поколіннями та проходить незамінну школу життя. Неможливо залишитися байдужим, прочитавши свідчення мешканки Олексієво-Дружківки про голодомор, матеріали про жахи війни і окупації на Донбасі. А яка гордість квітне в серці, коли знайомимось з нашими земляками, які своє життя присвятили служінню Батьківщині. Книга розповідає про подвиг Героя Радянського Союзу Миколи Носулі ціною в життя, про сміливого борця за культуру свого народу Олексу Тихого, про вчителя від Бога Миколу Янка. Слово надається одному з авторів та члену редакційної колегії «Відомої і невідомої Олексієво-Дружківки» та головному редактору суспільно-політичного видання "Наша Дружківка" Фіалку Євгену Борисовичу.

Виступ Фіалка Є. Б.

Будувати майбутнє – завдання молоді, теперішніх школярів та студентів. Дуже важливо прививати їм любов і дбайливе ставлення до рідної землі, її історії, повагу до народних традицій і звичаїв. Це знаковий момент, що молоде покоління приймає активну участь в нашому заході. Зустрічайте оплесками виступ ансамблю бандуристок. Для вас грають студенти Донецької державної музичної академії ім. С. С. Прокоф’єва класу доцента Донецької державної музичної академії Симонової Олени Михайлівни.

Виступ студентів ДонДМА.

Дозвольте побажати книзі «Відома і невідома Олексієво-Дружківка» знайти свого читача, який небайдужий до історії Батьківщини, пишається і любить рідний край. Хотілось би звернути увагу присутніх на книжкову виставку «Сторінками історії Донецького краю», підготовану співробітниками бібліотеки з відділу краєзнавства. Дякуємо за увагу всіх присутніх. Бажаємо всього найкращого, до побачення.

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: Літературна Костянтинівка

Сообщение kornienko » Пн май 04, 2015 23:19

На превеликий жаль сьогодні немає детальної біографії О. Тихого, немає також у костянтинівському краєзнавчому музеї місця де можна було б експонувати речі нашого героя-захисника Українського Слова. А головне і нонсенс, що на 23 рік незалежності України немає довіри до персоналу таких і інших «держустанов». Ось, з цієї причини, знайдена матеріальна частинка , що проливає світло на коло інтересів О. Тихого у вигляді газети письменників України, яку він передплачував, що та наймичка, прилучається до віртуальної мережі Інтернет - поля всесвітнього інформативного потоку.
Зверху на газеті «Літературна Україна» від 26 березня 1976р. чітко, від руки, дописано адресат – Тихий. Світ не без Бога. І невипадково, а показово, що, хоч і обірвана, українська літературна газета за № 3343, яку отримав і з здивуванням читав наш донецький філософ, все ж донесла до нас у XXI століття тогочасну методу впливу на свідомість радянських пересічних людей у справі виокремлення і формування шахтарського «племені». Судячи з поданої теми на шпальтах, пишуча братія спілки письменників переймається зовсім не мовними, культурологічними проблемами Донеччини, а -«УРА!» описом підсумків соціалістичного змагання. У політичній площині, приховавши першоджерела, ці наймити шельмують і прикріплюють ярлики правозахисникам-дисидентам з "Радіо Канада", і тим самим заклали основу сучасних проблем нашого краю, тож повинні були б сьогодні позбавлені урядових нагород і забезпечені лише мінімальними пенсіями.
Изображение

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: Літературна Костянтинівка

Сообщение kornienko » Вт май 12, 2015 00:02

Раніш на садибі О. Тихого краєзнавцями Костянтинівки було віднайдено журнал «Курьер»
Изображение

Це вигляд зимового фасаду хати О. Тихого (2012р.-ред) з сайту-
http://www.istpravda.com.ua/articles/2012/02/3/70406/
Изображение

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: Літературна Костянтинівка

Сообщение kornienko » Вс янв 31, 2016 23:15

З епістолярного насліддя В. Зуя.
Изображение

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: Літературна Костянтинівка

Сообщение kornienko » Сб янв 14, 2017 00:50

Нова фотографія В. Гайворонського.
Завтра 14 січня українці вшанують день ангела письменника Василя Гайворонського, який народився 1906року в робітничому селищі при ст. Костянтинівка, що на Донеччині. Російська окупаційна влада від 1917 р. червоним молохом пройшлася по долям національної еліти нашої України. Не оминули і Василя сталінські репресії бо кремлівська коса, зразка 30 року, начисто косила все, що несло український дух гідності і прагло національної ідентичності. Про короткий період «українізації», за який розцвів талант молодого письменника Гайворонського, обмаль відомостей. Ясно, що любий віднайдений факт з життя нашого краянина буде внеском до скарбниці української культури. І як би не старались в минулому і на СЬОГОДНІ російські держиморди знищити, приховати всякі сліди українства на политій кров’ю нашій Донеччині це їм не вдасться!
Пропоную на суд краєзнавців групову світлину 1931р. де на мою думку є і Василь Гайворонський. Світлина первинно була в музейній експозиції при міському хімічному заводу звідки я її й перезняв. Умови зйомки були дуже ускладнені, звідси і не висока якість. Спроба віднайти і пере фотографувати, щоб покращити якість копії не мала успіху. Справа в тім, що свої музейні фонди конаючий завод передав до міського музею. А там ну ніяк не можуть віднайти цю світлину. Для справки – головний «хранитель» фондів А. Новосельський.

Изображение Изображение

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: Літературна Костянтинівка

Сообщение kornienko » Ср янв 18, 2017 21:29

Покращені світлини із В. Гайворонським.
Изображение Изображение

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: Літературна Костянтинівка

Сообщение kornienko » Вс янв 22, 2017 21:40

Ще одна всім відома світлина із фонду Вячеслава.
Изображение


Вернуться в Костянтинівський міськрайонний осередок

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron