* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

УКАПІСТ

Модераторы: slc, Краевед

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

УКАПІСТ

Сообщение kornienko » Ср дек 28, 2011 15:03

Переглядаючи фонди Донецького обласного архіву, автори цієї розвідки звернули увагу на доповідь відомого костянтинівського більшовика Добровольського (ф.16.1.47 л. 3-4). Мовою оригіналу це звучить так:
«Мои воспоминания будут относиться 1918 года… Укажу на некоторых товарищей, которые тогда состояли в украинских организациях. Тов. Корниенко, который сейчас коммунист, работает в Харькове, и который впоследствии был укапистом».
В перекладі з лайливої лексики колишніх більшовиків на звичайну мову: укапіст – український комуніст. Виникає слушне запитання – де ж поділися вітчизняні комуністи і хто тоді більшовики? Та й взагалі, чи є сучасна КПУ, на чолі з Симоненком, партією українського народу. На ці запитання пересічний громадянин легко міг би знайти відповідь самотужки, за умови наявності серйозних, ґрунтовних праць бодай соціалістичної доби. На практиці все виглядає набагато складніше, адже справжньої історії КПУ немає, хоч лише в останні роки УРСР в наукових установах та вузах працювало 1,5 тисячі істориків компартії. Й недарма ж видатний англійський політик ХХ століття У. Черчиль зазначав: «Якщо хочеш знати майбутнє – вивчай минуле і тоді багато речей стають більш зрозумілими, на дещо починаєш дивитися інакше і не даси себе обдурити». На жаль історія пологів та дитинства КПУ виходить за рамки цієї статті. Можна тільки зазначити, що ще в 1917 році більшовики України аж ніяк не могли вважатися політичними представниками українського народу. По-перше, організаційно вони належали до РСДРП(б), по-друге, більшість з них складали не українці. Навіть на 13 березня 1924 року в КП(б)У українців, разом з кандидатами, було 45%. Секретар ЦК РСДРП(б) Свердлов в 1917 році в телеграмі попереджав: «Створення окремої партії Української, як би вона не називалася, яку б програму не приймала, вважаємо небажаним».
Останній, до цього не відомий широкому загалу, відголос трагічної долі дійсно Української партії комуністів (укапістів) зберігається (як не дивно!) в Донецькому обласному архіві (ф. 16, оп. 1, справа 72) під заголовком «Письма и обращения антинародной УКП в различные советские инстанции и протесты в Коминтерн».
На листі 1,2 справи 72 міститься чергова заява в виконавчий комітет Комуністичного інтернаціоналу, складена в Харкові 27 серпня 1924 року ЦК Укркомпартії за підписом секретаря ЦК УКП Драгомирецького. Подаємо мовою оригіналу і дещо скорочено: «В 1920 году Центральный комитет Украинской коммунистической партии обращался с меморандумом ко II-му конгрессу Коминтерна. В меморандуме была изложена история партии и ее взгляды на развитие украинской революции, и ее программные и организационные расхождения с правящей Компартией большевиков на Украине, являющейся частью РКП (Российской компартии), не пользующаяся авторитетом и не являющейся секцией Коминтерна… Сама УКП имеет 24-х летнюю историю своего существования от Революционной Украинской партии 1900-1905 гг. Через УСДРП (украинской социал-демократической революционной партии – авт.) 1905-1919 гг. до УКП, являющейся ее революционной наследницей. Это противоречие в рабочем движении, проявляющееся в факте существования двух партий, будет разрешено в неизбежном историческом процессе консолидации Украины, как страны, изжившей свое зависимо колониальное положение и в консолидации украинского пролетариата в класс гегемона мвоей страны. Исходя из этого, УКП выдвигает следующее: 1. Объединить компартии Украины в единую, самостоятельную, отдельную от РКП и с ней равноправную украинскую секцию… 3. Организовать Украинскую Красную Армию. Однако, в последнее время, главным образом в связи с ростом нашого влияния на рабочие массы, снова начались преследования УКП, неоднократные аресты в Екатеринославе, Полтаве, Киеве и Харькове, причем наших товарищей арестовывают за партийную работу. Наибольшие репрессии обрушились на нашу Екатеринославскую организацию и закончились арестом и вывозом за пределы Украины, якобы в Москву, наших товарищей, в том числе Екатеринославский Губком в полном составе и член ЦК УКП т.Авдиенко, против чего ЦК УКП протест овал в письме ИККИ (исполнительный комитет коминтерна – авт.) от 20 августа сего года. Всё это снова принуждает обратиться в ИККИ с настоятельным требованием вмешательства в наши отношения с КП(б)У и поставить украинский вопрос на одно из своих заседаний для «дачи объяснений» в целях прекращения преследования коммунистов коммунистами».
На листі 5 цієї ж архівної справи звернення УКП до всеукраїнського центрального виконавчого комітету ЦК КП(б)У, копія до ЦК РКП, ВККИ, ОДПУ СССР, також складена в Харкові за підписом Драгомирецького, Ричинський 8 жовтня 1924р. Мова оригіналу, скорочено:
«…Так само в Москві ми не тільки не могли добиться вияснення справи з цим ганебним актом нассильства й беззаконності, але не дозволено навіть передати заарештованим товаришам теплу одіж, а вивезено їх майже голих і босих, без ніяких матеріальних засобів. Тепер нам стало відомо, що з Москви вислано на три роки в різні місця Уралу і півночі Росії (Великий Устюг).
...Вивіз наших товаришів стався після того, як голова ВУУЗК т.Петровський дав цілком певну обіцянку про припинення й полагодження справи. А наслідки після цієї заяви можна трактувати лише так, що голова «Республіки» не має влади, бо не можна припустити гадки про лицемірність такої заяви. Якщо знущання й насильство є відповіддю радянської влади і командної партії і є офіційна урядова політика у відношенні до нас. Ми готові іти в тюрми, на заслання, на смерть коли це потрібно революції. Борючись за ті ідеї, що Комінтерн визнає за свої для всіх країн і народів. Ми попереджаємо владу і правлячу партію комуністів: наближаючи до себе друзів ріжних мастей, готових «визнавати» радянську владу поки вона дужа і усунути ножа в спину в разі коли вона ослабне, наближаючи до себе всіх, кого можна купити – вона готує петлю на свою шию».
Закоханий в «успіхи» будівництва першої пролетарської держави та під тиском РКП(б) Комінтер 12 жовтня 1924 року прийняв рішення про розпуск Української комуністичної партії. Це рішення прискорило ліквідацію хоч і комуністичної та все ж незалежної від РКП партії. Про людське око це дійство видавалося як злиття двох паралельних партій в єдину, повністю підпорядковану ЦК РКП(б). Під час злиття багатьох укапістів «вичистили» зразу ж, а інших «вичищували» потім. Так, поступово, зникли в казематах ЧК-ГПУ-НКВД Річінський, Авдієнко та інші. Отже, в кінці 1924 року зникла остання легальна політична опозиція, організованої в окрему від КП(б)У партію.
Сьогодні компартія України, керована Симоненком, продовжує традиції своїх попередників в своїй практичній діяльності, більш відома як непримиренний борець будь-яких проявів національного відродження, паплюжить національну символіку та визначних діячів визвольних змагань, а не захищають дійсно знедолених людей.
В програмі КПУ, яку було ухвалено 1995 року, наголошується: «… виступивши як ідейна і організаційна спадкоємиця компартія, яка діяла в Україні до заборони в серпні 1991 року». В одній з статей: «…Вважає себе наступницею ідей і традицій Компартії України». Нагадаємо, що заборонена КПУ була невід’ємною частиною КПРС. От і сьогодні в програмі КПУ Симоненка є чимало про загальні цілі «союзу братніх народів», але не про конкретні інтереси українського народу. По за увагою широкого загалу залишається непоміченою наявність широких зв’язків між КПУ і КПРФ. Обидві партії першочерговим своїм завданням вбачають створення єдиної союзної держави. Та є суттєва різниця в який зміст це поняття вкладається.
Програма КПУ: «Відродження на новій основі Союзу рівноправних братніх народів, як добровільне об’єднання суверенних держав».
КПРФ: «Сейчас для КПРФ государственно-патриотическая идея – это идея восстановления исторической справедливости, возвращение России положения ведущей мировой державы».
Програма КПРФ, на відміну від КПУ, зовсім не згадує ідеї братства народів, проте наголошує: «Будущее России можно строить только на прочном фундаменте ее традиций».
На все це можна було б не звертати уваги, враховуючи слабкість на розум від похилого віку. Та історія 1917-1920 років минулого століття при повному збігу обставин, може повторитися, а КПУ не звикати до ролі «п’ятої колони». То ж маємо зробити висновки та бути пильними.

Корнієнко М.П.

Аватара пользователя
Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 2754
Зарегистрирован:
Вт янв 25, 2011 00:31

Re: УКАПІСТ

Сообщение Козарлюга » Чт дек 29, 2011 00:26

Немає слів, пане Корнієнко. Ви, як завжди, дивуєте своїми знахідками. І тема ж наша!

berezin
Старожил форума
Старожил форума
 
Сообщения: 197
Зарегистрирован:
Вс дек 26, 2010 18:19

Re: УКАПІСТ

Сообщение berezin » Чт дек 29, 2011 09:15

Я ось що скажу - те, чим є зараз КПУ називати партією ні як не можливе. Купка хитрущих махинаторів паразитує на бабулях-дідулях, для яких комуністична ідея - це вже віра та релігія. Тому треба признати КПУ сектою та відділити від держави. Нехай собі молються своїм ідолам, співають інтернаціонал, вивчають труди маркса-енгельса-леніна-сталіна. А ПР теж заборонити, як обєднанну преступну групировку:)
До речі, тим хто думає, що політику не треба вносити в краєзнавство, нагадаю слова Ф.Достоєвського: "Політика - це любов до Вітчизни!".

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: УКАПІСТ

Сообщение kornienko » Чт дек 29, 2011 19:10

Всім дякую. Та все ж, напередодні новорічних свят захотілося перебороти соматичні фобії - зарити булаву війни і зняти жупел буржуазного націоналізму, і зробити святковий подарунок який би сподобався як лівим так і правим.
Обл . Дон. арх. (Парт арх.) Ф633. 1. 188. Л. 64.
Выписка из резолюции по проработке решений 14 съезда партии большевиков Украины.
Комсомольская организация Бутылочного завода… с большой радостью приветствует избрание
1-м секретарем ЦК КП(б)У истинного большевика – сталинца тов. Хрущева Н. С., который сыграл исключительную роль в разгроме и уничтожении вражеских гнезд на Украине.
Заверяем ЦК К П(б) У славного руководителя украинских большевиков тов. Хрущева, что положим все силы к тому, чтобы быстрее выкорчевать вражеское охвостье, бистре ликвидировать последствия вредительства на нашем заводе.
Копия снята с Ф 115 – 1 -6 л. 130.
І мені стало цікаво, а що ж написано в книзі акад. наук. Укр. Сов Соц Респ. За 1967 р.
Ст 172.
13 – 18 июня в Киеве состоялся 14 съезд КП(б) Украины.
… Решения съезда направляли партийные организации на развертывание внутрипартийной демократии.
…. Партийные организации Украины единодушно одобрили решения 14 съезда и развернули активную деятельность по их осуществлению.
Про Микитку мочить академія - нема слова про призначення.

Аватара пользователя
Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 2754
Зарегистрирован:
Вт янв 25, 2011 00:31

Re: УКАПІСТ

Сообщение Козарлюга » Пт дек 30, 2011 01:40

berezin писал(а):Я ось що скажу - те, чим є зараз КПУ називати партією ні як не можливе. Купка хитрущих махинаторів паразитує на бабулях-дідулях, для яких комуністична ідея - це вже віра та релігія. Тому треба признати КПУ сектою та відділити від держави. Нехай собі молються своїм ідолам, співають інтернаціонал, вивчають труди маркса-енгельса-леніна-сталіна. А ПР теж заборонити, як обєднанну преступну групировку:)
До речі, тим хто думає, що політику не треба вносити в краєзнавство, нагадаю слова Ф.Достоєвського: "Політика - це любов до Вітчизни!".


berezin, ти , як завжди у яблучко!!!

Kozlovsky Ivan
Іван Козловський славить Різдво Христове
Колядки і щедрівки
Найкращі українські пісні

Ukrainian Christmas carols (rec.1947) Ivan Kozlovski
http://www.youtube.com/watch?v=gyETGQDK ... re=related

Ivan Kozlovsky / Іван Козловський -- the Ukrainian Dimension
http://www.youtube.com/watch?v=DopKtkLa_O4

З НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ !!!

Аватара пользователя
Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 2754
Зарегистрирован:
Вт янв 25, 2011 00:31

Re: УКАПІСТ

Сообщение Козарлюга » Пт дек 30, 2011 01:41

kornienko писал(а):зробити святковий подарунок який би сподобався як лівим так і правим.

Знову класно !

Аватара пользователя
Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 2754
Зарегистрирован:
Вт янв 25, 2011 00:31

Re: УКАПІСТ

Сообщение Козарлюга » Пт дек 30, 2011 01:52

А це справді наше українське "Аве Марія"...
http://www.youtube.com/watch?v=YAdgwqB- ... re=related
Українець заплаче...

Аватара пользователя
Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 2754
Зарегистрирован:
Вт янв 25, 2011 00:31

Re: УКАПІСТ

Сообщение Козарлюга » Чт янв 12, 2012 15:15

А ЦЕ ВАЖЛИВО ДЛЯ ВСІХ НАС - КРАЄЗНАВЦІВ!!!
http://www.ut.net.ua/News/39340
Хто і що про це думає?

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: УКАПІСТ

Сообщение kornienko » Чт янв 12, 2012 23:57

Козарлюга запитує : -Хто і що про це думає? http://www.youtube.com/watch?v=YAdgwqB- ... re=related –
На мій погляд якщо іуди не схаменуться, то хоч і в останню чергу прийдуть і за ними, а захистить їх вже буде нікому.
Передаю мікрофон патріоту України -
Петру Івановичу Лавріву автору книги Історія Південно – Східної України. Львів. Слово. 1992р. На сторінці 125 пише: « Під сталінське «правосуддя потрапив партійний діяч з Костянтинівки білорус Йосип Михайлович Турка, якому в 1949р. його ж одно партійці відміряли 15 років таборів. Серед ув’язнених за політичними мотивами переважали українці (близько 2/3 політв’язнів).
« Хто має вуха воістину почує»

Аватара пользователя
Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 2754
Зарегистрирован:
Вт янв 25, 2011 00:31

Re: УКАПІСТ

Сообщение Козарлюга » Вс янв 15, 2012 00:16

kornienko писал(а): http://www.youtube.com/watch?v=YAdgwqB- .

Вже не відкривається...

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: УКАПІСТ

Сообщение kornienko » Чт мар 08, 2012 19:37

Нова знахідка з Дон. Обл. Архіву доповнює прогалину в роках роботи костянтинівських укапістів.
Виписка із протоколу № 1 засідання членів Костянтинівської міської Ради
14 червня 1921 р.
Слушали:
Об исключении из членов горсовета целиком фракции укапистов .
Постановили:
1. Общее собрание Константиновского горсовета и райисполкома в целиком констатируя, что фракция Укапистов является фракцией антисоветской, узко националистической, петлюровской организацией, что показало в ряде обсуждения вопросов в свое время на предыдущих общих собраниях горсовета, как – то: международная политика советской власти, внутреннего советского строительства, а также наша экономическая политика, в частности при обсуждении 14 июня сего года вопроса о прод. налоге и кооперации и закреплении за крестьянами земли на 9лет, фракция Укапистов вела не идейную политическую критику, а разводила демагогическую грязную критику с примесью лжи и нападок, что якобы, продналог не проведен законным порядком сессией ВУЦИКа, дискредитирует в глазах рабочего класса высшую центральную власть и Всеукраинский Центральный исполнительный Комитет Советов Украины, Социалистическую Советскую Республику.
2. Кроме того в рядах УКП находятся элементы – бывшие коменданты Петлюры, которые в данное время ведут ту же петлюровскую политику.
3. Поэтому гор – совет считает, что присутствие фракции УКП является крайне вредным в том гор. совете, который стоит на принципе диктатуры пролетариата и беднейшего крестьянства , а также про введение в жизнь всех постановлений высших органов Советской власти и обязательно и безоговорочно в интересах рабочего класса и бедноты деревни.
4. Учитывая все изложенное, что фракция Укапистов по всем основным вопросам выступает против политики Советской власти, а по этому Константиновский гор – совет считает, что фракция УКП не является советской фракцией, а антисоветской, защищая не интересы пролетариата и беднейшего крестьянства, а интересы петлюровского кулацкого элемента, а поэтому гор. совет постановил: исключить из состава горсовета полномочность фракции УКП.
5. Горсовет поручает президиуму довести до сведения широких масс и беднейшего крестьянства об исключении антисоветскую шовинистическую фракцию Укапистов.
6. ………………………………….
7. При голосовании данного предложения, за исключение фракции УКП, коммунисты беспартийные голосовали единогласно при 4 – х против.
8. Копию постановления направить в уездный исполком и губисполком.
С подлинника верно:
Тех. секретарь
Партархив Сталинского обкома КПбУ фонд №135 ед. хранения 111 листы; 63.

Якщо сприйняти тезу більшовицької Костянтинівської міської і районної Рада: «про введение в жизнь всех постановлений высших органов Советской власти и обязательно и безоговорочно» то неодмінно слідує – аналогічні зібрання і резолюції пройшли в той проміжок часу по всім Радам України і відповідно Донеччини і були ініційовані з боку Росії.
З огляду на світову історію комуністичного руху вряд чи можна було б сподіватись, що українські комуністи Укапісти чимось відрізнялись в своїй діяльності і т. і. від російських або пол. – попівських режимів якби то події склались на їх користь. Загалом розмова про лиху долю істино українських партій, це звинувачувальний акт російському шовінізму, спланованому геноциду на все і вся, що має або несе ідеї української нації.

Аватара пользователя
Лютый
Постоянный
Постоянный
 
Сообщения: 64
Зарегистрирован:
Пн фев 28, 2011 11:10
Откуда: Константиновка, Донецкой

Re: УКАПІСТ

Сообщение Лютый » Пт мар 09, 2012 13:44

Маю додати до УКаПістів, що більшовицькі організації на місцях боролися з будь-якими проявами українськості, називаючи їх шовінізмом і сепаратизмом. А от українські комуністи вважали - «… «єдинонеділимство» - це шовінізм чистої води, і він загніздився в Російському комунізмі на добре, та має вже свою історію, про це можна би писати томи. …» «Єдинонєділимство» проповідували так звані ліві російські комуністи (Бухарин, Радек, Оболенський і.т.і) . В 1918 р. вони були проти підписання берестейського миру з імперіалістичною Німеччиною, майже виключно з національних причин, бо не могли погодитись з розділом території бувшої царської Росії.» (Таке писалося в комуністичних брошурах виданих у Відні в 20-ті роки XX ст)
Петроградські події кардинально вплинули на міжпартійні стосунки трьох основних гравців: прибічників Тимчасового уряду, українську революційну демократію і більшовиків.
Хто не знає свого минулого, той не гідний свого майбутнього /Максим Рильський/

Аватара пользователя
Лютый
Постоянный
Постоянный
 
Сообщения: 64
Зарегистрирован:
Пн фев 28, 2011 11:10
Откуда: Константиновка, Донецкой

Re: УКАПІСТ

Сообщение Лютый » Пн мар 12, 2012 00:12

Спробую додати PDF-файл брошури: Перелрошую, PDF не приймаэ, каже "не дозволено". А які дозволено?
Хто не знає свого минулого, той не гідний свого майбутнього /Максим Рильський/

slc
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 21788
Зарегистрирован:
Пн янв 19, 2009 12:05
Откуда: Краматорск

Re: УКАПІСТ

Сообщение slc » Пт мар 16, 2012 12:33

Присоединять файлы к сообщениям - не нужно! Разместите файл на каком-нибудь файлообменнике и дайте на форуме ссылку.
Размещенные мною на форуме материалы не преследуют целей пропаганды тоталитарных режимов, а используются исключительно лишь для реконструкции исторических событий, проведения научных исследований либо являются объектами антикварной торговли.

kornienko
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 349
Зарегистрирован:
Ср мар 30, 2011 13:03

Re: УКАПІСТ

Сообщение kornienko » Вс апр 08, 2012 10:32

До 1925 р. проіснувала Українська комуністична партія (УКП укапістів).
Після боротбістів це була друга партія українського комунізму, яка до приходу на Україну Денікіна вела збройний спротив більшовицькому уряду, в той час називаючи себе УСДРП (Незалежники) Під час денікінської окупації ця партія прийняла комуністичну програму й перейменувала себе на УКП, одже, за третьої окупації України більшовиками стала легальною Сов. Партією. На відміну від боротьбистів, які походили з есерів, УКП була марксисткою партією(походила з УСДРП), але стояла на засадах цілковитої самостійності УССР. Мала споріднені організації на еміграції , які входили як і українські секції до відповідних компартій (Німеччина, Австрія).
Безперспективність існування в умовах більшовицької диктатури породила в УКП ліквідаторську так звану ліву фракцію, яка стояла за злиття УКП з КП(б)У з тим, щоб в середині більшовизму проводити національну лінію. Під тиском репресій ця партія згодом скорилася постанові Комінтерну про недопущення двох ком. партій на Україні і про ліквідацію УКП.
Більшість членів УКП влилося до КП(б)У ( В 30- х РОКАХ ВСІ ЛІКВІДОВАНІ!).
УКП до 21 – го р. видавала свою друковану газету «Червоний Прапор» (пізніше виходив як місячник на циклосхилі).
Найвидатніші діячи УК: Михайло Ткаченко (помер на при кінці 1919р.) й Андрій Річицький (Писецький) – обидва теоретики й автори програм УКП; Андрій Драгомирецький, Михайло Авдієнко, Федоровський, Павло Кульніченко, Юрій Мазуренко, Юрій Яворський, Юрій Лапчинський (перейшов з КП(б)У!), Йосип Дідич, Володимир Животков, Яків Замочник, Семен Симон, Іван Зерницький, Іван Шемрай, Зиновій Висоцький, Микола Петренко, письменник Борис Антоненко – Давидович і Іван Дніпровський, Ярош, Тихін Корнієвський, Микола Грицай, Микола Синявський, Федір Лубовий, П. Кияниця, Шабала, Олександр Ярещенко (пізніше архієпископ УАПЦ) та багато інших.
Данні взяті з двох томної Енциклопедії Українства Мюнхен – Нью Йорк 1949р.
Т. 1 ст. 545.


Вернуться в Костянтинівський міськрайонний осередок

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1