* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

История телефонной связи Бахмута

Модераторы: slc, Краевед

slc
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 21788
Зарегистрирован:
Пн янв 19, 2009 12:05
Откуда: Краматорск

История телефонной связи Бахмута

Сообщение slc » Вт сен 20, 2016 11:12

ДО ІСТОРІЇ ТЕЛЕФОНУ У БАХМУТСЬКОМУ ПОВІТІ.
С.Й.Татаринов, к.і.н., доц..

Розвиток промисловості, торгівлі у повіті вимагав нагальна швидкого звязку підприємств з Бахмутом, Катеринославом, Харковом.
Вперше питання про телефонну мережу повіту було розглянуто на сесії земського зібрання у 1898 р.
На зібранні 1899 р. заслухали доповідь Предводителя дворянства. Клопотання Управи поступило до Головного Управління пошт і телеграфів Міністерства звязку Росії. Вердикт міністерства був такий, що тільки за казенні кошти провести телефонізацію повіту з влаштуванням центральної станції в Бахмуті неможливо. Але визнано, що справа дуже корисна.
Тому земського землеміра Гринера терміново командирували до власників шахт, підприємств для ознайомлення з проектом, обговорення запланованих витрат.
20 серпня 1899 р. земська Управа підписала угоду з представником фірми «Сіменс і Гальске» інженером Куніковим про підготовку кошторису і плану магістральної мережі в повіті, вимірювання відстаней в натурі, розрахунок експлуатації. Земство виділило кошти для роз’їздів, 3 десятників, 6 робітників. Було виділено 500 рублів на роботи за умови повернення суми в разі передачі фірмі реалізації її проекту.
Передбачалося проектом представника фірми Кунікова мати 76 кінцевих станцій. Центральні: Бахмутську, Щербинівську, Костянтинівську, Горлівську, Юзівську. Магістральна лінія мала 340,5 верст, парні проводи – 1284,2 верст. Загальна вартість на дводротовий телефон становила 161167 руб.
Через брак часу відстань вимірювали по карті. 17 вересня кошторис Куніков розіслав зацікавленим особам.
20 вересня 1899 р. у Управі відбулося засідання представників заводів, шахт, Згоду на телефони дали 32 підприємці. Були присутні представники електротехнічних фірм, механік Ростовської поштово-телеграфної контори Аксьонов, начальник Бахмутського телеграфу Медведєв.
Кошторис Аксьонова розраховувався на однодротовий телефон і передбачав 68000 руб.
Куніков вказував, що Фірма «Сіменс і Гальске» запропонувала більш якісне та новітнє устаткування, кваліфікованих працівників.
На засіданні Управи було ухвалено рішення про встановлення дводротових телефонів на магістральних лініях, однопроводних на кінцевих. Дріт бронзовий діаметром 2 і 1,5 мм.. 20 стовбів на версту по існуючих грунтових дорогах, з гаками, траверзами, ізоляторами. Центральні станції – в Бахмуті, Юзівці, Костянтинівці, Горлівці, на содовому заводі Любімова, Сольве та Ко у Лисичанську. Потрібно було 37 телефонів Еріксона, 223 комутатори. Управа клопотала перед повітовим земським зібранням про прийняття ним на себе 50% вартості монтажу магістральної лінії та в тому ж обсязі її утримання.
Размещенные мною на форуме материалы не преследуют целей пропаганды тоталитарных режимов, а используются исключительно лишь для реконструкции исторических событий, проведения научных исследований либо являются объектами антикварной торговли.

slc
Семьянин форума
Семьянин форума
 
Сообщения: 21788
Зарегистрирован:
Пн янв 19, 2009 12:05
Откуда: Краматорск

Re: История телефонной связи Бахмута

Сообщение slc » Пн сен 10, 2018 10:38

Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Центральная электрическая станция в Бахмуте Акционерного общества "Телефон".
Удостоверение
на имя Семена Павловича Кулабухова в том, что он работал в должности перронщика на распределительной доске.
1915 г.
Продается на meshok.net
Размещенные мною на форуме материалы не преследуют целей пропаганды тоталитарных режимов, а используются исключительно лишь для реконструкции исторических событий, проведения научных исследований либо являются объектами антикварной торговли.


Вернуться в Артемівський міськрайонний первинний осередок

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron