* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

Історія Донського козацтва

В этой теме обсуждаются вопросы, связанные с краеведеньем в пределах Донецкой области и не только.

Модераторы: slc, Краевед

biofoton
Семьянин форума
Семьянин форума

Re: Історія Донського козацтва

Сообщение biofoton » Сб дек 29, 2012 18:13

Ну вы определитесь, реестровых или запорожских, или это они не смогли определиться? ))

Михаил
Почетный гость
Почетный гость

Сообщение Михаил » Сб дек 29, 2012 20:24

Козарлюга писал(а):Михайло, Ви знову все переплутали. Це про візит до Слов"янська гетьмана Шевченка Анатолія. Це організація наших українських запорізьких козаків, - реєстрового козацтва. До, так званих, сучасних донських "казаків" ця організація ніякого відношення не має. Тобто робимо висновок, що Ви взагалі погано орієнтуєтеся у темах?

Пане Козарлюго, я дуже уважно відношусь до того, що розміщую на форумі.
Перед тим, як публіковати матеріал про цю зустріч, я передусім перевірив, про яке саме з козацьких об'єднань йдеться мова.

Ви також могли б це зробити, наприклад тут: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D1%80%D0%B5%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B5_%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_(%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F)
Будь ласка, подивіться уважно: ця організація є загальноукраїнською, а не запорізською.
Це по-перше.

По-друге. Себе вони визначають як спадкоємців реєстрового козацтва. Дуже дивно, що ви не помітили (чи не знали?), що реєстрове козацтво вже не було вільним Запоріжжям, а було найманцями спочатку у поляків, потім у московських царів.
Авжеж, і у Пушкіна були чорношкірі предки, але він не є через те ефіопом. Так саме і вважати реєстрове козацтво (а тим більше тих, хто зараз виголосив себе його нащадками) запорізськими козаками - це дуже сумнівна ідея.

Третє. Я ні в якому місці і ніколи не відносив цю організацію до згаданих вами "сучасних донських "казаків"". Більш того, ви самі у цій темі приділяли увагу зовсім не сучасним донцям.
Будь ласка, будьте уважнішим. Бо повторюється історія з вашою заявою "це не наша губернія".

Четверте. Якщо б ви дійсно уважно відносилися до цієї теми, ви помітили б ось це повідомлення від шановного biofoton http://forum.gp.dn.ua/posting.php?mode=quote&f=24&p=57396#pr57333
Михаил, для Ваших постов, есть отличная тема, Українське козацтво на території Донеччини. Она закрыта, но можно было бы попросить Администрацию форума, чтобы перенести эту информацию туда.

і мою відповідь на це http://forum.gp.dn.ua/posting.php?mode=quote&f=24&p=57396#pr57348
Никоим образом не буду возражать.

Я готовий вести розмову про козацтво, про Хортицю, про реєстрових, про чорноморських, про донців. Нормальну, спокійну розмову. Якщо спокійна історічна розмова заважає вам викладати свою точку зору - вам достатньо про це просто сказати.
Вирішувати вам.

Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Козарлюга » Сб дек 29, 2012 22:16

biofoton писал(а):Ну вы определитесь, реестровых или запорожских, или это они не смогли определиться?

Українське, але ж не донське!?

Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Козарлюга » Сб дек 29, 2012 22:21

Михаил писал(а):Бо повторюється історія з вашою заявою "це не наша губернія".

Про яку історію Ви згадуєте? Дружківка ніколи не була в Харківській губернії, тому я так про це й сказав. А що тут не так?
А, як вимагає пан Краєзнавець, все повинно відповідати темі, а Ви в донські козаки пхнете українських. Хоч я й сам іноді цим грішу...

Михаил
Почетный гость
Почетный гость

Сообщение Михаил » Сб дек 29, 2012 22:27

Козарлюга писал(а):
biofoton писал(а):Ну вы определитесь, реестровых или запорожских, или это они не смогли определиться?

Українське, але ж не донське!?

Ще раз прошу вас нарешті почати читати повідомлення уважно.
В моєму повідомленні усе викладено чітко і зрозуміло: http://forum.gp.dn.ua/posting.php?mode=quote&f=24&p=57417#pr57402

Про яку історію Ви згадуєте? Дружківка ніколи не була в Харківській губернії, тому я так про це й сказав. А що тут не так?

І знову прошу вас читати повідомлення уважно. З приводу вашого вислову про губернію написано тут: http://forum.gp.dn.ua/viewtopic.php?f=24&t=2025&start=45#p57348

А, як вимагає пан Краєзнавець, все повинно відповідати темі

Краще б ви про це згадали, коли з невідомої причини у тему про маловідому технічну допомогу Донбаса Західній Україні помістили посилання на матеріал про замки, яки не мають жодного відношення до тієї теми.

Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Козарлюга » Сб дек 29, 2012 22:47

Михаил писал(а):Краще б ви про це згадали, коли з невідомої причини у тему про маловідому технічну допомогу Донбаса Західній Україні помістили посилання на матеріал про замки, яки не мають жодного відношення до тієї теми.

Шановний, та назва ж тієї теми "Західна Україна і Донбас", Ви ж сами начебто її започаткували, - знову щось переплутали? Яка "маловідома допомога"??? Доречі та Ваша тема десь зникла?..

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Сб дек 29, 2012 22:55

Цікаво, що буде далі.
Але на позитив чекати годі.
Ищу видовые открытки до 1917 года.

Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Козарлюга » Сб дек 29, 2012 23:02

Краевед писал(а):Цікаво, що буде далі.

Ні, сил моїх більш немає, тому з мого боку stop, пане Краєзнавець. Діалог с рускім міром неможливий... Вибачаюся, що без драки...

Михаил
Почетный гость
Почетный гость

Сообщение Михаил » Сб дек 29, 2012 23:38

Козарлюга писал(а):Шановний, та назва ж тієї теми "Західна Україна і Донбас", Ви ж сами начебто її започаткували, - знову щось переплутали?

Можливо ту тему треба було б назвати "маловідома сторінка історіі про технічно допомогу Донбаса Західній Україні у розвитку сільського господарства та за іншими напрямками".

Яка "маловідома допомога"???

Ви так тонко натякаєте, що інформація про ту допомогу є загальновідомою? Це гумор такий?

Доречі та Ваша тема десь зникла?..

Про це вам краще спитати пана Краєзнавця, як я розумію.

Але ж повернемося до козацтва та губерній.
Отже, як було зазначено вище, Область війська Донського не була губернією. Водночас донське козацтво не має відношення до Єкатеринославської губернії.

Також ще раз визначу, що Українське реєстрове козацтво, чиї збори були нещодавно у Слов'янську, не можна вважати запорізським, бо за статутом організації воно є загальноукраїнським, а якщо розглядати його як правонащадка колишнього реєстрового козацтва, то слід відзначити, що запорізським після ліквідації козацького осередку на Хортиці те козацтво лишилося лише за назвою.

P.S.:
Діалог с рускім міром неможливий

Я не належу до "русского мира". Я належу до Донбасу. Мабуть саме через це мене не дуже люблять ті росіяни, які вважають Донбас (та й Україну взагалі) своєю власністю. Дуже показові були в них істеріки, коли я цитував їм Олену Телігу.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Вс дек 30, 2012 00:28

байдуже, до якого світу має місце приналежність
нагорода у вигляді "показової істерики" - занадто висока
поки що на порядку денному друге попередження
прошу на нього зважити і припинити з'ясовувати стосунки
пропоную обмежитись слушними свідченнями на Слов'янській гілці -
там це доречно і корисно
якщо є знання щодо невідомих сторінок історії краю, будь ласка
все інше - від "царя проклятого лукавого"

Светлана
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Светлана » Вс дек 30, 2012 00:31

История повторяется.... говорят, "по спирали" :)

Козарлюга
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Козарлюга » Вс дек 30, 2012 13:51

Михаил писал(а):Я не належу до "русского мира". Я належу до Донбасу. Мабуть саме через це мене не дуже люблять ті росіяни, які вважають Донбас (та й Україну взагалі) своєю власністю. Дуже показові були в них істеріки, коли я цитував їм Олену Телігу.

Вибачаюся, якщо помилився.

Picasso
Постоянный
Постоянный

Сообщение Picasso » Вс дек 30, 2012 23:10

Здорово живете!
Некоторое время меня не было на форуме, но, смотрю, ситуация та же... Господин Козарлюга все так же продолжает "лепить горбатого" (поверьте, ничего личного!), т.е. рассказывать не о донских казаках на территории родного края, а излагать какие-то общие вещи, всем доступные в Интернете, при этом переводя их на украинский язык...
Простите за сленг, но другого слова не нахожу... НАФИГА!?
Ведь были же Чернецов, Назаров (уже упоминавшийся тут мною), Хрещатицкий, Иловайские, Амвросий Луковкин, Ханжонков, Мушкетов и пр. Был 7-й Донской казачий атамана Власова полк, 3-я и 4-я Донские казачьи отдельные сотни... Если брать более близкое время, то рассказали бы о казачьих частях Вермахта, которые формировались в 1942 - 1943 гг. Сталино, Волновахе. Или Вы ни о чем подобном не слыхали? А об участии в освобождении Донбасса 4-го Кубанского и 5-го Донского гвардейских казачьих кавкорпусов? Тоже не чули? Добро, возьмем еще более свежие времена. Имя атамана Беломесова Вам о чем-то говорит? Если нет, то ничегошеньки Вы о донских казаках в Донбассе не знаете, а ведете себя как студент-первокурсник, выдающий все, что знает о блохах по теме рыбы (это такой старый студенческий анекдот).
С уважением, Picasso
родовой уральский казак ст. Уральской (это так, между прочим, чтобы присечь Ваши возможные обвинения в сионизме, или что Вы там еще придумаете)
Изображение
Атаман Миусского округа донских казаков в Донецкой области полковник И.И. Беломесов-ст., начало 1990-х гг.
Если не можешь ударить - будь умным! Ирландская поговорка

Индеец
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Индеец » Пн дек 31, 2012 16:45

Козарлюга писал(а):. А згадка про Івана Сірка. Він мав хутор біля Мерефи і ганяв москалів де тільки не зустрічав. От вони його й називають "ізмєнніком".
Здравствуйте. Даю книжечку 19 в. Эварницкий , Иван Дмитриевич Сирко.
Попробуйте сосчитать . сколько раз , он бегал туда-сюда. ...
http://rusfolder.com/34357726

Ни на что не намекаю , просто , ради статистики. *DRINK*
Последний раз редактировалось Индеец Пн дек 31, 2012 17:02, всего редактировалось 2 раз(а).

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн дек 31, 2012 16:56

А разве царская Россия и другие страны за период своей истории не меняли союзников в разных войнах?
На человеческом уровне - это тем более не редкость. Союзников подсказывает ситуация и личные амбиции.
Даже архивные документы - личная переписка - не дают ответа на вопрос, чем в той или иной ситуации руководствовался их автор. Так и здесь: никто не знает истинных мотивов смены приоритетов в случае с Иваном Сирко!
Так стоит ли сейчас об этом судить и в этом его обвинять?

Пред.След.

Вернуться в Форум краєзнавців Донеччини