* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

Старые кладбища, на которых стоит Краматорск

тема закрыта. дальнейшее обсуждение здесь http://forum.gp.dn.ua/viewforum.php?f=24

Модератор: Краевед

FiLoSoff
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение FiLoSoff » Чт май 07, 2009 03:10

Сразу извинюсь за свое невежество, но у меня к Краеведу вопрос: какое кладбище считается самым старым в Краматорске?
مكتوب

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Чт май 07, 2009 11:04

Среди тех, что не снесены, самое старое - на Ивановке, в районе старого магазина на ул.Нижней.
Ищу видовые открытки до 1917 года.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Чт май 07, 2009 11:09

Ляля писал(а):
Краевед писал(а):
finn писал(а):на Почтовом нема дома з башенками... з башнею є в Тихому провулку - через ж/д.. дом Лінкєвічєй

Саме так. Їх садиба дійсно розташована на колишньому старовинному кладовищі.

На сколько "старинном"?

Понятно, что до 1917 года. Точнее об этом может свидетельствовать только надпись на той самой надмогильной плите. Я говорил пани Линкевич: "Почему же Вы не догадались записать надпись, которая была на плите?! Ну, хотя бы дату смерти". Она не знала, что ей придется иметь дело с краеведами и с теми, кто "ля-ля"... :D

FiLoSoff
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение FiLoSoff » Чт май 07, 2009 18:32

Краевед писал(а):Среди тех, что не снесены

Да. Меня интересуют именно они.
Краевед писал(а):самое старое - на Ивановке, в районе старого магазина на ул.Нижней.

Спасибо за информацию!
مكتوب

Хабиби
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Хабиби » Сб май 09, 2009 12:59

Краевед писал(а):я марно витратив 23 роки свого життя, копирсаючись в історичному мотлосі

не переймайтеся. До речі, добридень
Вещь в себе (цит.)

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Сб май 09, 2009 13:46

Хабиби писал(а):
Краевед писал(а):я марно витратив 23 роки свого життя, копирсаючись в історичному мотлосі

не переймайтеся. До речі, добридень

Добридень, пані Хабібі!

Навіть не подумаю! То я жартую.

А якщо серйозно, то краєзнавці міста самі винні у тому, що досить кволо пропагували свої відкриття. Вогнище лише жевріло, а мусило палахкотіти. Статті в пресі, видані книги - то дуже важливо, але недостатньо. Слід було навколо себе створювати більше шуму, зчиняти відповідний галас, перетворювати своє середовище на вир, який би привертав до себе увагу громади. Це зараз я розумію. Таким чином діяла, наприклад, Н.Шляхтиченко (директор Музею історії СКМЗ), діяла і діє Н.Волошина (Музей історії міста). Ми ж майже не займалися пропагандою свого доробку. Тобто ми не створили атмосферу цікавості навкого раніше невідомих і щойно відкритих сторінок історії нашого міста, ми не створили відповідну моду, коли люди вважали б за честь долучитися до написаного, пишалися один перед одним своїм знанням імен, дат, відомостей про минуле.

Можливо, я помиляюсь і марно притрусюю себе попілом. Взагалі я завжди вважав, що моє завдання - знайти, написати, оприлюднити. Далі повинні працювати ЗМІ, вчитель, співробітник музею. Тому питання: що важливіше - відкрити чи пропагувати; громада повинна ВСЕ знати чи лише ЗНАТИ, де взяти необхідне, коли виникне потреба? - залишаються відкритими.

Хабиби
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Хабиби » Сб май 09, 2009 14:58

як на мене, то доброго піару було дійсно замало. тому і з краєзнавчими питаннями ознайомилися в основному за фахом (вчителі) та невелика групка небайдужих людей.
Хоча, є у мене цікава задумка поєднати зусилля науковців і студентів. Справа у тому, що у наших студентів дизайнерів є курсові роботи з розробки календарів-плакатів-буклетів тощо. Відповідно, деякі з них бралися працювати з українською тематикою. Так з'явилися деякі дуже гарні роботи. повірте, у нас є дуже талановиті студенти.
Може у наступному році запропонувати їм акцентувати увагу саме на краєзнавчих темах?
Якщо погодитеся на таку співпрацю Ви та деякі з наших гарних місцевих фотографів (той же пан Алімкін та пан Кучеренко), то мої студенти взяли б на себе розробку макетів різноманітної поліграфічної продукції. Звісно, все це було б зроблено коректно, з вказанням авторства робіт та досліджень.
Захист цих курсових робіт можна було б поєднати з презентацією у музеї.
Гадаю, користь була б для всіх: студенти мали б гарну практику, технікум - додаткову рекламу спеціальності, краєзнавці та фотографи - популяртзацію власних доробок.
Подумайте про це, б.л., і якщо цікаво, давайте говорити про реалізацію предметно.
Вещь в себе (цит.)

Ляля
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Ляля » Сб май 09, 2009 20:37

Don_Ishe писал(а):
Ляля писал(а):
finn писал(а):"Согласно археологическим сведениям, на территории современного Краматорска и его ближайших пригородов люди селились еще в глубокой древности. На северо-западной окраине Краматорска найдены каменоломни и мастерские по обработке кремня эпохи неолита, которые продолжали существовать и в период ранней меди. В пригородах Краматорска исследовано также курганное захоронение металлурга-литейщика эпохи бронзы." Источник Википедия.

Эпоха неолита (неолит) - последняя эпоха каменного века (в Северной Евразии около VIII - III тыс. до н.э.). Характеризуется переходом от присваивающего хозяйства к производящему, возникновением специализированного скотоводства и земледелия, появлением керамики, лодок, прядения и ткачества. Каменные орудия выполнены, в большинстве, с использованием техники шлифовки, разнообразны предметы из кости и дерева.

Таким образом, люди на территории, ныне занимаемой г.Краматорском живут, как минимум, 10 000 лет. Так что кладбищ, курганов и иных остатков жизнедеятельности человеческой, по идее, у нас должно быть больше, чем может вместить исторический музей! :) Осталось только провести археологические раскопки. И побольше!

Как интересно!!!!! Спасибо. Буду теперь и сама искать информацию... :)

И Краеведу спасибо! Ваши публикации в Поиске очень интересны. Считаю их ОЧЕНЬ нужными
Ляляляляляляляляля! Ой, СОЛЬ, СОЛЬ!!!

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Сб май 09, 2009 22:00

Хабиби писал(а):як на мене, то доброго піару було дійсно замало. тому і з краєзнавчими питаннями ознайомилися в основному за фахом (вчителі) та невелика групка небайдужих людей.
Хоча, є у мене цікава задумка поєднати зусилля науковців і студентів. Справа у тому, що у наших студентів дизайнерів є курсові роботи з розробки календарів-плакатів-буклетів тощо. Відповідно, деякі з них бралися працювати з українською тематикою. Так з'явилися деякі дуже гарні роботи. повірте, у нас є дуже талановиті студенти.
Може у наступному році запропонувати їм акцентувати увагу саме на краєзнавчих темах?
Якщо погодитеся на таку співпрацю Ви та деякі з наших гарних місцевих фотографів (той же пан Алімкін та пан Кучеренко), то мої студенти взяли б на себе розробку макетів різноманітної поліграфічної продукції. Звісно, все це було б зроблено коректно, з вказанням авторства робіт та досліджень.
Захист цих курсових робіт можна було б поєднати з презентацією у музеї.
Гадаю, користь була б для всіх: студенти мали б гарну практику, технікум - додаткову рекламу спеціальності, краєзнавці та фотографи - популяртзацію власних доробок.
Подумайте про це, б.л., і якщо цікаво, давайте говорити про реалізацію предметно.

Немає жодних заперечень. Але щоб приймати в цьому участь, слід хоча б елементарно розумітися на дизайні... До таких фахівців не належу. Лише як глядач на рівні - подобається-не подобається.

Якщо головний редактор не заперечуватиме, то радив би Вам наступне. Роботи Ваших вихованців запропонувати на конкурс, який провести на шпальтах газети "Поиск". Тираж цієї газети відповідає самим амбітним прагненням. Це по-перше.

І друге. Пропоную Вам дати наступне завдання учням: розробити проекти плакатів для розміщення у вигляді соціальної реклами на білбордах з таких тем як, наприклад, заклик не засмічувати територію міста побутовими відходами; берегти рідну природу; патріотичне виховання на прикладах історії міста тощо. Гадаю, що роботи, які читачі газети визнають кращими, слід буде запропонувати для виготовлення соціальної реклами, подавши їх для участі в конкурсі грантів обласної ради (50х50 - кошти обласного бюджету і кошти місцевого бюджету). Мені здається, що мерія відгукнеться позитивно. Але якщо навіть не дійде справа до постерів, то друк фахових робіт з відповідної тематики в газеті матиме сенс і моральне задоволення для авторів. На мою думку.

Бо вже дістала лише реклама тютюну, алкоголю, меблів і автівок на білбордах!

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Сб май 09, 2009 22:03

Ляля писал(а):И Краеведу спасибо! Ваши публикации в Поиске очень интересны. Считаю их ОЧЕНЬ нужными

Сердечно благодарю. :oops:

IVA
Семьянин форума
Семьянин форума

Re: Старые кладбища, на которых стоит Краматорск

Сообщение IVA » Чт сен 10, 2009 00:08

На кладбище в конце ул.Социалистической обнаружена воронка среди кладбища. Вероятно кого-то выкапывали. Для чего , для кого ?
Ни у кого нет сведений ?
Изображение

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Чт сен 10, 2009 08:00

У меня нет.

Зверобой
Новичок
Новичок

Сообщение Зверобой » Пт янв 07, 2011 17:26

Щодо єврейського кладовища. Перед початком другої світової війни у Краматорську відкрили нове кладовище, яке зараз відоме нам як Артемівське. Мені розповідали старі місцеві жителі, що в дальньому куті на ньому окремо ховали померлих євреїв. Не ходив - не бачив. Але розмова така була.

Да, кладбище интересное. Жил некоторое время по Черноморской и ходил через него на Партизанский. В некоторых местах так заросло деревьями, что и не пробраться, где захоронения середины прошлого века, много могил очень ветхих, без опознавательных табличек. (и всегда брал с собой собаку. ибо было жутковато :angel: )
Еврейские фамилии были, но так, что б особо кучно попадались - не помню.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пт янв 07, 2011 21:26

Зверобой писал(а):...(и всегда брал с собой собаку. ибо было жутковато :angel: )
Еврейские фамилии были, но так, что б особо кучно попадались - не помню.

Мы с друзьями росли рядом - за лугом. На это кладбище бегали - к маслинам, росшим по северной его кромке. На территорию заходили редко - побаивались. В детстве мама брала меня с собой - на могилу бабушки (умерла в 1955-м). Но в тот угол, где начиналось кладбище, не ходили. Не было необходимости. Не знал, что когда-то меня увлечет история города...

evgeny

Сообщение evgeny » Пт янв 07, 2011 23:31

немного не в тему.вернее совсем мимо.
в хайфе,исраэль,хаживал по кладбищам.нашел одно.самое раннее захоронение 1805 год и дальше 1807,12.24,и так далее.последнее 1925.кладбище под постоянным наблюдением и уборкой.

Пред.След.

Вернуться в История города