* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

Ваше ставлення до УПА

Spartanec
Семьянин форума
Семьянин форума

Ваше ставлення до УПА

Сообщение Spartanec » Вт янв 29, 2008 16:01

У світі останніх подій, та після досить бурхливого обговорення теми Українізації, хотілося б дізнатися про ваше ставлення до УПА (Українська Повстанська Армія).
Нижче приведу опис з с офіційного сайту УПА:

УПА була створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного проводу ОУН для захисту мирного населення України від знущань Німецької окупаційної влади. Головнокомандуючим УПА, з 1943р. по 1950р. був Роман Шухевич, псевдонім Тарас Чупринка. Маючи визначні здібності, він створив дієздатну, багаточисельну військову силу, котра потужно протистояла Німецьким і Радянським каральним військам.
Жахливі наслідки діяльності Радянської влади на Україні, голодомори, репресії, терор на Східній Україні з 1920р. по 1941р., масові вбивства, катування, четвертування людей в тюрмах НКВД на Західній Україні з 1939р. по 1941р. та не менш миролюбна політика Гітлера, остаточно озлобили людей проти Німеччини і Московського більшовизму.
Жорстокі та антилюдські політичні системи комуністичних та фашистських загарбників сприяли державницьким та патріотичним почуттям мирного населення, котре масово вливалося в ряди УПА. В 1944р. УПА нараховувала близько півмільйона осіб. Саме УПА врятувала населення Західної України від масового терору і повного знищення комуністичним режимом, очолюваним Сталіним. Добре організована УПА вела успішну, але кровопролитну війну із комуністичними загарбниками. УПА тісно співдіяла з підпільною організованою мережею ОУН, отримуючи від них необхідну інформацію.
УПА це широкомасштабний партизанський рух опору, який був дуже добре організованим, мобільним, скоординованим і являв собою дійсно партизанську армію відмінну від усіх інших, що діяли в Другу Світову Війну. УПА ніколи не отримувала міжнародної допомоги. Зброю, боєприпаси, уніформу діставали в бою з нацистами і більшовиками. УПА володіла сіткою підпільних військових навчальних закладів. Також в кожному військовому підрозділі перебував священник, котрий виконував функції капелана.
Все керівництво УПА було високорелігійним і велику увагу приділяло захисту церкви на Західно-Українських землях від безбожного комуністичного режиму. УПА вела христову війну в ім'я віри, правди, справедливості з диявольським більшовизмом, котрий потопив в крові тисяч священослужителів мільйони вірних християн. Самовіддана боротьба воїнів УПА надовго залишилася в пам'яті народу і сприяла остаточному розвалу соціалізму, краху комуністичних і соціалістичних ідей в світі.
В УПА були люди різних національностей: росіяни, вірмени, грузини, узбеки, азербайджанці, німці, італійці, євреї і татари. Вони переходили в УПА, протестуючи проти політичних режимів Німеччини і Росії, переховуючись від їх спецслужб. Деякі були просто звільнені при депортації з залізничних ешелонів, при ув'язненні з тюрем Гестапо, СС та НКВД. Підрозділи УПА знищили багато високопоставлених ворожих командирів, котрі приймали участь в каральних операціях проти мирного населення. Два керівники найвищого командного складу ворожих армій Нацистського СА Віктор Люцце і Червоної Армії маршал Микола Ватутін, були знищені УПА.
Каральні війська СССР жорстоко розправлялися із мирними людьми, котрі матеріально і морально підтримували борців за волю, а також із членами родин воїнів УПА. Найжорстокіші катування зазнавали родичі воїнів української армії, котрі боролися в підпіллі із більшовизмом. В тому числі і родичі головного командного складу УПА. Так, вся родина Романа Шухевича, дружина і малолітні діти, були арештовані, піддані фізичним і моральним катуванням та утримувалися як заручники.
Мирне населення високо цінувало боротьбу УПА і всіляко підтримувало військові підрозділи УПА. Завдяки підтримці мирного населення та хорошій організаційній діяльності вищого командного складу, успішні бойові дії велися до початку 50-х років і були направлені виключно проти каральної системи СССР. 5 березня 1950 року ворожі спецслужби вистежили в с.Білогорща під Львовом Головнокомандуючого УПА Романа Шухевича з відділом особистої охорони. В нерівній битві з військами НКВД вони загинули, як Герої, знищивши чимало ворогів. Рівно через 3 роки, 5 березня 1953р. помер Сталін.
З 1950р. по 1954р. очолював УПА Василь Кук, котрий будучи раненим в бою попав в полон. Практично з початку 50-х років за рішенням головного проводу ОУН активні бойові дії згортаються, деякі формування розпускаються, а організаційна мережа переводиться в глибоке підпілля і основний напрям роботи зосереджується на пропагандивно-інформаційній діяльності. Левова частка найкращих сил ОУН та УПА отримує завдання легалізуватися, щоб в майбутньому підтримати та продовжити національно-визвольну боротьбу. Це завдання було успішно виконано і основні сили були збережені від повного знищення. Ці люди плекали ідею Української Державності протягом усього життя та передали її наступним поколінням. В наслідок чого у 1991 році постає Незалежна Українська Держава. Окремі відділи діяли включно до 60-х років.
Останній військовий обов'язок воїни УПА виконували в жовтні 1956 року коли сміливо боролися на кордоні з Венгрією, щоб допомогти Венгерському анти-комуністичному повстанню.
Українська Повстанська Армія була народною армією. Вона діяла в умовах бездержавності протягом багатьох років і повністю утримувалася народом.

P. S. Я не кажу що я повністю з цим погоджуюсь. Моя мета дізнатися вашої думки, з цього, я к на мою думку не менш важливого питання, для громадянського суспільства.
…мы все лишь вселенская пыль …

Master
Семьянин форума
Семьянин форума

Re: Ваше ставлення до УПА

Сообщение Master » Вт янв 29, 2008 22:05

От отца знаю, что воевали рассчетливо и дерзко, практически никогда не здавались в плен. Великолепная разведка. Местное население поддерживало безоговорочно.
Когда служил в СА (в глухом таежном районе) наиболее вероятным противником для нашей части считалось спецподразделение ЦРУ "Зеленые береты", которые прославились во Вьетнаме и Южной Америке. Так вот, инструктора нам рассказывали, что базовая подготовка Зеленого на 90% основывалась на курсе молодого бойца УПА. Когда нас день и ночь гоняли по тайге (батальон ловил 10 человек) я по достоинству оценил серьезность подготовки в УПА. И еще, известна стандартная норма соотношения потерь при боевом столновении УПА и Советской Армии - 1:50. Мы даже не верили инструкторам.

Hollandets
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Hollandets » Вт янв 29, 2008 22:09

К сожалению совдеповские идеологи смешали все до кучи - ОУН, УПА, дивизию "Галичина" и повесили ярлык БАНДЕРОВЦЫ, И некоторые недалекие граждане до сих пор так считают. А ведь это разные вещи.
Скучно в мире без дураков.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Вт янв 29, 2008 22:46

Достеменно невідомо, чи хоч один вояк УПА перебував у Краматорську. По селах, розкиданих навколо нашого міста, і сьогодні ви знайдете тих, кого було депортовано звідти, де перебувала УПА. Поряд з селом Некременне в Олександрівському районі на початку 80-х мені довелося бачити залишки хат та садиб, де раніше мешкали "західняки". Коли зв'явилася можливість, вони, користуючись нагодою, повернулися до рідного краю...

А нещодавно у Краматорську зареєстровано парафію греко-католиків. Їх зовсім мало, але вони теж є серед нас. А більше - у сільскій місцевості.

За роки краєзнавчих пошуків ні разу не довелося зустріти будь-що, якось пов'язане з УПА. Можливо, десь щось колись у когось і було, але люди такі речі ховали далі, ніж гроші. Звинувачення в українському націоналізмі - того боялися. Але одного разу мені всеж поталанило. Один ветеран - у минулому робітник-новокраматорець - якось показав мені свою зовсім невеличку колекцію паперових грошей. Неважко здогадатися, яким був мій подив, коли серед кількох банкнотів, я побачив так званий бофон УПА. Рідкісна річ - цей документ визвольного руху за часів УПА. За свідченням одного з сайтів, нещодавно СБУ продемонструвало ЗМІ колекцію подібних бофонів зі свого архіву. Особливо не цікавився, але здається, бофони було впроваджено з метою обміну: населення давало воякам продукти харчування, інші необхідні їм речі, а ті розплачувалися з ними такими сурогатами грошей. Маючі на меті повернути їх шляхом зворотнього обміну на звичайні гроші після перемоги. Бофон - то означає "На бойовий фонд".

Про те, коли і при яких обставинах бофон потрапив до рук мого знайомого, я вже не став його розпитувати. Сам він ухилився від подробиць. Лише натякнув, що хтось приніс і подарував йому його в цеху. Дивно, але багато років свідок антибільшовицької боротьби зберігався у самісінькому центрі Краматорська - в елітній чотириповерхівці поруч з будинком виконкому. На ньому є напис: "Архів". Який архів мався на увазі, тепер невідомо.

Изображение

* * *

СБУ рассекретила облигации боевого фонда УПА

Служба безопасности Украины во время научно-поисковых работ и обработки документов обнаружила коллекцию облигаций боевого фонда (бофонов) Украинской повстанческой армии 1943-1950 годов.
Об этом сообщила пресс-служба СБУ.

Согласно сообщению, СБУ сейчас проводит работу над рассекречиванием и упорядочиванием документов, касающихся периода национально-освободительной борьбы, которая велась в западных областях Украины на протяжении 40-50-х годов ХХ столетия.

По данным пресс-службы, только в госархиве СБУ в Киеве хранится более 170 единиц денежных документов ОУН-УПА.

На многих из них есть надпись "На боевой фонд".

"Эти документы выполняли роль денежных обязательств ОУН и УПА перед населением за предоставленную материальную помощь", - сказано в сообщении.

Автором эскизов многих денежных документов был художник, член УПА Нил Хасевич.

В 1945-1946 годах он создал так называемую "Волынскую серию" бофонов номиналом 10, 25, 50, 100, 200, 300, 500 и 1000 рублей.

Они обнаружены в 12 областях Украины.

"Не исключено, что в будущем из этих бофонов могла бы получится полноценная национальная валюта", - сообщает СБУ.

Ведомство подчеркивает, что существование денежных документов ОУН и УПА свидетельствует об их намерении в борьбе за независимость Украины опираться на местное население, а не на немецких оккупантов.

"Расчеты бофонами, взыскание за которые не имело четко определенного срока, подчеркивало веру обеих сторон в победу УПА и будущее самостоятельное государство", - сказано в сообщении.

СБУ продолжает упорядочивать документальные ведомости по поводу УПА и обращается ко всем, кто владеет любой информацией о бофонах, сообщить об этом ведомство.

СБУ подчеркивает, что в ближайшее время готовится к изданию альбом коллекции бофонов для ознакомления широких кругов общества.

Напомним, что в августе СБУ рассекретила документы Государственного политического управления Украинской Советской Социалистической Республики о голодоморе 1932-1933 годов, которые хранились в государственном архиве СБУ.

Spartanec
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Spartanec » Ср янв 30, 2008 00:28

Краевед, дякую за цікаву інформацію. А ви часом не працівник нашого музею? Ви завжди викладаєте дуже цікаві матеріали.
…мы все лишь вселенская пыль …

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Ср янв 30, 2008 00:47

Дякую за увагу, шановний Spartanec. Ні, музей шкідливий для мене. Що ж до цікавих матеріалів, просто маю багаторічну звичку порпатися в старому мотлосі та людській пам'яті.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пт фев 01, 2008 23:18

Сегодня сообщили имя и адрес краматорчанина, который, якобы, воевал в составе УПА на Тернопольщине.

Кто-нибудь готов с ним встречаться и брать интервью?

KFOR
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение KFOR » Сб фев 02, 2008 00:15

Краевед писал(а):Сегодня сообщили имя и адрес краматорчанина, который, якобы, воевал в составе УПА на Тернопольщине.

Так "якобы" воевал,или действительно воевал? Таких "якобы" воевавших пол города набиретса,что б дать интервью и получить льготы ветеранов УПА от Государства

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Сб фев 02, 2008 19:05

KFOR писал(а):Так "якобы" воевал,или действительно воевал? Таких "якобы" воевавших пол города набиретса,что б дать интервью и получить льготы ветеранов УПА от Государства

Окажись Вы среди воспитанных людей, Ваша реплика осталась бы без ответа. Я Вам отвечу, чтобы оградить незнакомого мне человека от незаслуженных подозрений и обвинений. Сам он этого сделать не может, потому что Ваше лицо скрыто под маской, и потому что ему далеко за 80.

Человек, о котором идет речь не рвется к наградам и не требует льгот. Хотя недавно отмечен благодарностью тех, кто знает о его прошлом. Ксерокопия этого документа у меня в рабочем столе. Есть и краткая запись его воспоминаний, которая вызывает у меня много вопросов. К тому же, на мой взгляд, она несовершенна и до обидного лаконична.

Моя оговорка "якобы" указывает на то, что я не знаком с ним лично, и мне не довелось видеть иных доказательств относительно его участия в боевых действиях УПА.

К сожалению, у этого человека непросто складываются отношения с сыном. Так меня информировали. Ему, наверное, не до падких на сенсацию журналистов или любопытства праздных гостей.

И все же, согласитесь, было бы интересно узнать мнение человека, прошедшего сквозь малоизвестную нам, краматорчанам, войну, об УПА, о событиях тех лет и др. Вполне вероятно, что ему совершенно безразличен наш интерес. Однако стоит поторопиться: когда его не станет, вместе с ним исчезнет бесценное - память. А память, как известно, это нить, связующая поколения и времена.

FOX
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение FOX » Пн фев 04, 2008 02:55

Hollandets писал(а):К сожалению совдеповские идеологи смешали все до кучи - ОУН, УПА, дивизию "Галичина" и повесили ярлык БАНДЕРОВЦЫ, И некоторые недалекие граждане до сих пор так считают. А ведь это разные вещи.

Браво! Саме про це я завжди говорив на всі закиди про, так би мовити, зрадництво УПА.

Хабиби
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Хабиби » Пт фев 08, 2008 00:27

Краевед писал(а):Сегодня сообщили имя и адрес краматорчанина, который, якобы, воевал в составе УПА на Тернопольщине.

Доброй ночи!
Я не только готова, но и хотела бы встретится. Буду благодарна за координаты. Относительно чувства меры надеюсь не подвести Вас. Помните, Вы как-то цитировали мне "Вона не мати, не зрозумыэ"?

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пт фев 08, 2008 01:11

Интерес к такой встрече меньше всего ожидал от Вас. Потребуется ряд оговорок. Заходите.

Хабиби
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Хабиби » Пт фев 08, 2008 10:47

Забегу сегодня. Можно? А оговорки обсудим... Разве двум умным людям (ничего, что я так скромно?) не удастся найти общий язык?

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Сб фев 09, 2008 00:21

... И что же было дальше?

Хабиби
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Хабиби » Сб фев 09, 2008 09:22

Пока ничего. Телефон молчит. Попробую снгодня или уже с понедельника.

След.

Вернуться в Гражданское общество