* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

Украинизация Краматорска

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 22:02

finn писал(а):Ви як міротворець +))

Мир кращий за війну. :)
Чесно кажучи, ніяково почуваюся, коли поряд з'ясовують стосунки (навіть у пошуках правди) чоловік і жінка.

finn писал(а):ну, так то воно ніби так...
На рівні форумів (особистого спілкування) - можливо, цього і досить
Але ж гарно було б мати і якесь порозуміння на ЗАГАЛЬНОМУ рівні - в межах країни...
саме ПОРОЗУМІННЯ, а не "всєобщєго согласія"...
Бо це ж - не фанати футболу, ТУТ "перемоги" одних над іншими бути не може і не повинно бути ЗА ВИЗНАЧЕННЯМ

Дуже доречна думка. Але Ви добре розумієте, як це непросто.
Пригадується щось про громадянське примирення в Іспанії... Але мені здається, що ситуація в Україні дещо складніша, чи не так? Мова - то лише привід, якого вчасно кинуто для посилення розбрату. Але проблема дещо глибша, як на мене. Вона як би не пов'язана з різницею у менталітетах... Розмови у білокам'яній про спільну історію - то спірний аргумент. В такому разі, якщо не брати до уваги првослав'я, з Кримським ханством або з Річчю Посполитою історія була не менш спільною. Тоді доречно пригадати "спільну історію" з підкореними народами Сибіру. Або кріпацтво, запроваджене на Лівобережжі та в Слобідській Україні 1783 року завдяки цій "спільній історії". Раніше тут про нього століттями ніхто не знав! І це після того, як "черкаси" понад століття першими зустрічали тут набіги татар і ногайців, не допускаючи їх до Білгородчини. Кріпацтвом цілому народові віддячили за "спільну історію". Того не пригадують! Зате Мазепа - зрадник.

Тож чи не слід ставити питання по-іншому: а чи можливе порозуміння взагалі?

До речі, що там сталося у чехів і словаків? Там мова спільна? Нічого про їх шлюбний розлад не знаю!.. Вам не доводилося розмовляти з ними на цю тему?

Ляля
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Ляля » Пн май 04, 2009 22:30

Краевед писал(а):Здається, всі порозумілися і кожен залишився сам собою. То добре.

Але є одне питання, на яке мені хотілося б отримати відповідь. Пані Ляля, Ви под каким знаком зодиака родились?

Дева!
Ляляляляляляляляля! Ой, СОЛЬ, СОЛЬ!!!

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 22:32

Хороший знак. Благодарю за ответ.
Ищу видовые открытки до 1917 года.

Ляля
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Ляля » Пн май 04, 2009 22:34

Краевед
Вы приятный собеседник :)

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Пн май 04, 2009 23:10

ні, в чехів і словаків мова різна
але обидві схожі на українську

а чи можливе порозуміння взагалі?

якшо Ви мене вірно зрозуміли - бо я навмисно вточнив - ПОРОЗУМІННЯ- не згода, не перемога, а саме розуміння прав і потреб ІНШИХ, самого факту їх існування - то воно МУСИТЬ бути
а для цього (щонайменше):

2. Образование должно быть направлено к полному развитию
человеческой личности и к увеличению уважения к правам человека и
основным свободам. Образование должно содействовать
взаимопониманию, терпимости и дружбе между всеми народами,
расовыми и религиозными группами и должно содействовать
деятельности Организации Объединенных Наций по поддержанию мира.

"Всеобщая декларация прав человека"

бо інакше люди сприймають набір штампів (спеціально для них, до речі, підібраний) за "чисту монету" - а далі лише шукають додаткові доводи для того, в шо ВЖЕ повірили
в кого набір доводів більший - той вважається розумнішим

а варто б

12
Итак во всем, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними

Матф 7:1

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 23:28

Ляля писал(а):Краевед

К сожалению, и только. Да и то далеко не всегда.

Но мой жизненный опыт подсказывает мне, что Вы с бОльшим бы удовольствием адресовали эти слова другому. :wink:

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 23:32

finn писал(а):якшо Ви мене вірно зрозуміли - бо я навмисно вточнив - ПОРОЗУМІННЯ- не згода, не перемога, а саме розуміння прав і потреб ІНШИХ, самого факту їх існування - то воно МУСИТЬ бути

Безперечно. Але ще раз наголошую: на моє переконання, дуже багато перешкод на шляху саме до ПОРОЗУМІННЯ.

Ляля
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Ляля » Вт май 05, 2009 01:16

Краевед писал(а):

Но мой жизненный опыт подсказывает мне, что Вы с бОльшим бы удовольствием адресовали эти слова другому. :wink:

??????
Именно Вам. Так, как и в реале мне очень приятно с Вами беседовать

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Вт май 05, 2009 12:00

Краевед писал(а):
finn писал(а):якшо Ви мене вірно зрозуміли - бо я навмисно вточнив - ПОРОЗУМІННЯ- не згода, не перемога, а саме розуміння прав і потреб ІНШИХ, самого факту їх існування - то воно МУСИТЬ бути

Безперечно. Але ще раз наголошую: на моє переконання, дуже багато перешкод на шляху саме до ПОРОЗУМІННЯ.

звісно
для цього ж тре НАПРЯГАТИСь і ДУМАТИ...
а набагато ПРОСТІШЕ взяти на озброєння обмежений набір фраз (тціпа світогляд) і - аля-улю, ф атттакууу!! ілі ми - іх, ілі - ані нас..
на работу- как на празднік, на вибори- як на футбол, в мерію- як в заводоуправлєніє...
(останнє- це я про керівництво, єстєств+))

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Вт май 05, 2009 12:46

finn писал(а):для цього ж тре НАПРЯГАТИСь і ДУМАТИ...
а набагато ПРОСТІШЕ взяти на озброєння обмежений набір фраз (тціпа світогляд) і - аля-улю, ф атттакууу!! ілі ми - іх, ілі - ані нас..
на работу- как на празднік, на вибори- як на футбол, в мерію- як в заводоуправлєніє...
(останнє- це я про керівництво, єстєств+))

Гадаєте, маємо шанс (але не використовуємо його?) дійти саме порозуміння в окремо взятому місті? Нажаль, людей, які переймаються ТАМ цим питанням... якщо прийдите, буде двоє. :D Тому раніше виклав свої думки, як змінити ситуацію на краще, сподіваючись на відгук представників відповідних громадьских об'єднань. Повірте, в нашому регіоні іншої альтернативи не існує. Ви єдиний, хто зробили перший крок у правильному напрямку: запросили на концерт популярну україномовну групу. Ви не гірше за мене знаєте, що для різної аудиторії мусить бути свій аргумент. Найближчий шлях української мови до сердець молоді - через моду на популярні українські групи. Згадайте, у СРСР музика "Бітлз" та інших груп була здебільшого заборонена. Але інтерес, а потім мода робили свою справу. Це як один з напрямків. Лише розмовами справі не зарадиш. І погоничем її не прискориш.

Те ж саме стосується історії України...

Але, на мою думку, мода на українське, яка потім обов'язково сприятиме ПОРОЗУМІННЮ, з'явиться тим скоріше, чим скоріше стабілізується політичне життя країни. Нам усім потрібні стабілізація й реальні успіхі у зовнішній політиці, в економіці, в сільському господарстві тощо. Скепсис, яким пронизане суспільство в даний час, зведе нанівець любі зусилля, спрямовані на виховання національного патріотизму на містах. Тому зараз існує лише один вектор напряму дій з метою покращення ситуації - молодіжна аудиторія, "світогляд" якої ще не настільки залежить від чинників, що сіють згаданий скепсис у головах дорослих. Пригадайте Ваше піонерське дитинство... Святий час, який ніколи не залишить нашу пам'ять. (Можливо, для Вас воно було менш яскравим?) Школярі всіх класів у Канаді кожного ранку піднімаються, кладуть руку на серце і стоять за партами, поки лунає державний гімн. Так, принаймні, розповідали. Яка доля спіткала пана Конобрицького, коли він намагався те ж саме запровадити в гімназії? Чи я помиляюсь? Ми кажемо: слід поважати інститут президентства, а через нього і самого гаранта. Але то лише теорія - в житті відбувається зовсім навпаки. Згадайте міський рівень: хіба загальна повага до мера зумовлена лише тим, щоб більший відсоток виборців віддали за нього свої голоси? Зовсім ні! Громада чекає від мера дій, які дозволять ним пишатися й поважати його. Тому висновок: через повагу до держави - повага та інтерес до її мови та історії...

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Вт май 05, 2009 13:06

Ляля писал(а):
Краевед писал(а):

??????
Именно Вам. Так, как и в реале мне очень приятно с Вами беседовать

Отака інтрига... :roll:

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Вт май 05, 2009 13:27

Гадаєте, маємо шанс (але не використовуємо його?) дійти саме порозуміння в окремо взятому місті?

а це як раз вписується в мою "концепцію" - "МІСТО, а не рабочій посьолок" +))
бо Місто і є тим, на мій погляд, оптимальним рівнем організації суспільного життя, яке може досить легко контролюватися громадою.
Як агрегат механізму - тре спочатку навчитися проектувати (креслити) РЕДУКТОР, а потім вже переходити до проектування прокатних станів...

запросили на концерт популярну україномовну групу.

Ви про Бряц-Бенд? Вони інструментальна група +)) Хоча грають і українську музику, так

Пригадайте Ваше піонерське дитинство... Святий час, який ніколи не залишить нашу пам'ять. (Можливо, для Вас воно було менш яскравим?)

етт пачіму етт "менш яскравим"??? Славяногорск і лагерь Титова - "наше всьо!" +))
Я ще два сезони встиг вожатим відпрацювати...

хіба загальна повага до мера

Ви слова "повага" і "зневага" не переплутали, нє? ;+))
коріння-то одне, а от СЕНС....

Але, на мою думку, мода на українське, яка потім обов'язково сприятиме ПОРОЗУМІННЮ,

та хай без моди... Ну хай не люблять Шевченка чи Котляревського - та і Х з ними-то... Я от Пушкіна - не дуже, і шо? Розстріляти мене тепер за це? +))
Хай буде "озброєний нейтралітет" - хоч так!
Але за умови АБСОЛЮТНОЇ, нерушимої, ФАКТИЧНОЇ поваги до ПРАВА кожного "сидіти в своєму окопі" і до "нейтральної полоси", яка служить ОБОМ "сторонам"
А не намагання ВСІХ затащити в свій окоп і водрузіть над нейтральною полосою СВІЙ прапор..
Я ж не марно нагадав слова Вольтера "Я КАТЕГОРИЧНО з Вами незгоден, але готов померти за Ваше право мати окрему від моєї точку зору"
І не марно згадав Біблію: "Итак во всем, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними"
Все ДАВНО придумано, не треба ВИГАДУВАТИ "свой путь"...
І ТУТ на першу лінію виходить проблема ОСВІТИ +)), бо шось мені підказує, шо 99,9% про ці слова ВОльтера, наприклад, чують вперше...
Та Х з ним, з Вольтером, хоч би Біблію читали, православниє, млять, а не за попами тупо молитви повторювали...
Ну, і повертаємось до того, шо ТАК - ПРОЩЄ...
не думати, не читати, не аналізувати...
ЕЕЕЕЕХ, йопт

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Вт май 05, 2009 14:20

Отож бо й воно...
Ищу видовые открытки до 1917 года.

Dmytrokol
Постоянный
Постоянный

Сообщение Dmytrokol » Вт май 05, 2009 15:37

Краевед писал(а):Є така організація у нашому місті - "Пласт". Її члени - молоді люди. Як Ви гадаєте, а чому їх немає серед членів цього Форуму?

та чому ж? один є :)

Краевед писал(а):Чому членам "Пласту" разом з Товариством "Просвіта" не започаткувати у нашому місті, наприклад, "Шевченківські читання", під час яких щомісяця проводити по бібліотеках спільні заходи - пропаганду української мови і літератури. Безумовно, під час їх проведення повинні лунати не лише вірші Кобзаря!

Кілька років поспіль Пласт спільно з бібліотекою ім.Короленка досить успішно проводив подібні "Шевченківські читання". Загальноміський рівень потребує ретельної підготовки і ініціативи хоча би 2-3 осіб, а пластову молодь зараз не дуже цікавлять речі, які можна назвати "попсою". Нажаль будь-які заходи, присвячені Шевченку, вже стали попсою. Це моя думка, але вона базується в тому числі на ставлення молоді до таких заходи.
Інша справа - знайти цікаву форму проведення... можливо, треба подумати.

А от дискусійний клуб на якусь історичну тему - подібну річ Пласт вже планує. Можливо навіть вдасться залучити іноземного науковця. Детально ще немає, але планується на початок липня або у вересні. Тож якщо є зацікавлені - пластуни будуть раді співпраці.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Вт май 05, 2009 16:14

Dmytrokol писал(а):
Краевед писал(а):Є така організація у нашому місті - "Пласт". Її члени - молоді люди. Як Ви гадаєте, а чому їх немає серед членів цього Форуму?

та чому ж? один є :)

Не мав сумніву. Але ж один - в полі не воїн...

Dmytrokol писал(а):Кілька років поспіль Пласт спільно з бібліотекою ім.Короленка досить успішно проводив подібні "Шевченківські читання". Загальноміський рівень потребує ретельної підготовки і ініціативи хоча би 2-3 осіб, а пластову молодь зараз не дуже цікавлять речі, які можна назвати "попсою". Нажаль будь-які заходи, присвячені Шевченку, вже стали попсою. Це моя думка, але вона базується в тому числі на ставлення молоді до таких заходи.
Інша справа - знайти цікаву форму проведення... можливо, треба подумати.

Мав на увазі, що "Шевченківські читання" - це не лише розмови про Кобзаря та читання його творів. Це лише назва. А по суті, під час зустрічей теми для обговорень, дискусій можуть бути різними. Наприклад, творчість Оксани Забужко або Ліни Костенко, або твори, які пропонують брати Капранови... Аналогічно - з питань історїї. Але це вже міг би бути клуб любителів історії міста, краю, України. Форма звичайна - доповідь, обговорення. Згоден, що до підготовки цього дійства мусять долучитися небайдужі вчителі, або фанати з цих питань. Щоб не для галочки...

Dmytrokol писал(а):А от дискусійний клуб на якусь історичну тему - подібну річ Пласт вже планує. Можливо навіть вдасться залучити іноземного науковця. Детально ще немає, але планується на початок липня або у вересні. Тож якщо є зацікавлені - пластуни будуть раді співпраці.

Із задоволенням прийшов би послухати. Тож запрошуйте.

Якби вдалося домовитися і хоча б раз на квартал запрошувати на засідання членів такого клубу відомих істориків, письменників, поетів з Києва, Львова. В школі мистецтв №1 є зал на 300 місць (там є також і менший за розмірами). Подібні зустрічі було б зручно проводити там - більша аудиторія не потрібна. Нічого нового - подібна форма стара, наче світ. Але, на мій погляд, такі зустрічі могли би привернути до себе увагу і дещо збагатити духовне життя міста.

Пред.След.

Вернуться в Гражданское общество