* МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА * МЫ ИСПОВЕДУЕМ ПРИНЦИПЫ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА    Мы в facebook,
присоединяйся!      Сайт 
газеты

Украинизация Краматорска

Ляля
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Ляля » Вс май 03, 2009 15:36

finn писал(а):Ляля

3. Да точно так же как Вы принуждаете сию минутно выучить украинский. (по поводу нормативных документов).

але ЧЕКАЙТЕ!!!
але ж на ЯКІЙСЬ мові вони мають бути??
Чи пропонуєт викласти їх латиною? +))

Вы вынуждаете и меня отвечать Вам в подобном тоне, потому ответ: на иврите

В суде, кстати, пока спрашивают на каком языке (рус или укр) будет слушание. Но такими темпами скоро и этого не будет
Ляляляляляляляляля! Ой, СОЛЬ, СОЛЬ!!!

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Вс май 03, 2009 21:57

потому ответ: на иврите

беседер! +)))

в якому "такому" тоні, шановна? Я порушив ваш уютний мірок,в якому все було ясно - рускіє харошіє, украінці украінізіруют, натонєть, дайошвтаройгасударствєнний - ?
Я вже питав, і це питання підтримав Краєвед - як ви бачите забезпечення прав українців?

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Вс май 03, 2009 23:28

Математик, кандидат наук решил выехать для работы в Канаду. Нет вопросов, сказали ему в посольстве. Но одно условие - сдайте экзамен по английскому языку. Ничего, нанял наш кандидат молодого человека - преподавателя английского - в течение года подготовился и, сдав успешно экзамен, получил право на выезд в вожделенную страну. Другое дело, что мечта его не сбылась - преподавать в колледже не довелось, а на жизнь наш земляк стал зарабатывать, модернизируя выброшенные на свалку компьютеры для последующей продажи...

Уважаемая пани Ляля! Не покидайте родину. Я - украинец - буду общаться с Вами по-русски. Для меня это - не проблема. Но убедительно Вас прошу: Ваших детей или внуков непременно отведите за руку в украинский класс, а после уроков - к учителю английского - им по жизни это не помешает. А в качестве факультатива - иврит или итальянский. Знаете, мне всю жизнь этого не хватало! Поэтому частично я реализовал этот недостаток в моем сыне. Поверьте, это правильный путь приобщения к цивилизации. Как и правильно то, что все вывески над магазинами в Краматорске должны быть на украинском языке. Вы так не считаете? :wink:
Ищу видовые открытки до 1917 года.

Dmytrokol
Постоянный
Постоянный

Сообщение Dmytrokol » Пн май 04, 2009 00:46

В останньому номері "ВП" була анонсована літературна сторінка в авторстві братів Капранових.
Не знаю чия це була ідея, і чи довго вона протримається, але впевнений, що саме так треба підтримувати і поширювати сферу вжитку української в російськомовному Донбасі. На рівні з офіційним документоведенням та україномовною освітою

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 11:22

О! Ще не читав. Цілком згоден з Вами, пане Dmytrokol.

Взагалі, вважаю, що бібліотеки мають частіше проводити масові заходи, присвячені пропаганді української мови та літератури. Причому, обов'язково залучати ЗМІ, школярів і вчителів української мови. Робити ставку на доросле свідоме населення - марнувати час. Роботу слід спрямовувати на молодь. Процес має йти повільно, не агресивно, але незворотньо. Дратувати людей насильницьким нав'язуванням - то хибний шлях. Але там, де є вимога відповідного Закону, його слід виконувати безумовно. Можливо, за цим мусить спостерігати саме національно налаштована громадськість, створивши відповідний громадський орган, до складу якого увійдуть представники Товариства "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка, представники політичних партій тощо. Долучати владу до процесу впровадження національних засад і мови - то сприйматиметься, як тиск з боку влади. Громадська ініціатива - то демократично і не викликає роздратування серед населення. Гадаю, це справа довготривала, можливо, не дуже популярна, але шляхетна. На цій хвилі можливе також проведення різних культурних заходів (наприклад, цікавий досвід запрошення української групи і концерт на Октобер-фест), запрошення театральних колективів із Західної України на міський театральний фестиваль, організацію зустрічей українських письменників і поетів зі студентством Краматорська, виставки українських художників у міському музеї та інше. Культурного та іншого спілкування з національною ознакою - це те, чого, на мій погляд, не вистачає для повноцінного громадського життя. Але наголошую, що цим повинні займатися громадські об'єднання, а не влада. Мета влади - не заважати, сприяти, надавати приміщення. При цьому мета громадськості - наполягти і забезепечити відповідним рішенням депутатського корпусу резервування певних бюджетних коштів на фінансове забезпечення запланованих заходів на попередній рік. Так, на мою думку, мусить бути в наших умовах в ідеалі. Тоді розмови про насильницьку "українізацію" залишуться у минулому. Зрозуміло, що чекання, поки все перелічене зробить міська влада, ні до чого гарного не призведе. Допоки цього не зрозуміють активні і небайдужі люди, які переймаються цим важливим питання, доти справа з місця не зрушить.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 11:52

Одне зауваження, пане Dmytrokol.

Є така організація у нашому місті - "Пласт". Її члени - молоді люди. Як Ви гадаєте, а чому їх немає серед членів цього Форуму? Чому ми знаємо, чим займається організація "Пласт" у Краматорську?

Чому членам "Пласту" разом з Товариством "Просвіта" не започаткувати у нашому місті, наприклад, "Шевченківські читання", під час яких щомісяця проводити по бібліотеках спільні заходи - пропаганду української мови і літератури. Безумовно, під час їх проведення повинні лунати не лише вірші Кобзаря!

Починаючи з 2009 року, відповідні зустрічі з читачами проводить міська організація Національної Спілки журналістів України на чолі з Сергієм Марінцевим. Тож маємо добрий приклад. Їх заходи - подих громадьского життя. Але його слід посилити. Люди охоче йдуть на відродження живого спулкування. Вони з тугою згадують Першотравневі і 7 листопада демонстрації... Не всі, але певна частина людей має схильність до подібної форми спілкування в приміщенні бібліотек. Наприклад, Обговорення питання - Мазепа зрадник чи національний герой? - на засідання дискусійного клубу в центральній бібліотеці міста, безумовно, викличе зацікавлення і відгук наших співгромадян. Тож запросіть на таку зустріч історика з Києва, який займається цим питанням! Покличте на неї пресу з усієї області! Приверніть увагу до нашого міста подібною подією, а не висосаними з пальця розмовами на радіо "Ера-ФМ". Подібних тем - не перелічити.

Тож яка Ваша думка щодо проведення "Шевченківських читань"?

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Пн май 04, 2009 13:14

а не висосаними з пальця розмовами на радіо "Ера-ФМ".

от давайте НЕ БУДЕМ, а? +))
можливо, розмови не були б "з пальця", якби не порожні стільці перед мікрофонами...

Робити ставку на доросле свідоме населення - марнувати час.

можливо.. але я шось не бачу, як обійтись без цього
їм "скормили" (вибачте) "малий джентльменський набір" штампів - який нам тут наглядно продемонструвала Ляля, і з цим шось тре робити

Ляля
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Ляля » Пн май 04, 2009 14:07

Краевед писал(а):Уважаемая пани Ляля! Не покидайте родину. Я - украинец - буду общаться с Вами по-русски. Для меня это - не проблема. Но убедительно Вас прошу: Ваших детей или внуков непременно отведите за руку в украинский класс, а после уроков - к учителю английского - им по жизни это не помешает. А в качестве факультатива - иврит или итальянский. Знаете, мне всю жизнь этого не хватало! Поэтому частично я реализовал этот недостаток в моем сыне. Поверьте, это правильный путь приобщения к цивилизации. Как и правильно то, что все вывески над магазинами в Краматорске должны быть на украинском языке. Вы так не считаете? :wink:

Я только об этом и твержу! Да! Я так и поступила со своими детьми. Но мне уже поздно меняться.
А с г-ном finn(ом) я больше и разговаривать не буду. Он не уважает чужого мнения. Видимо считает, что его мнение единственно правильное. Может быть, он и умный, но поступает далеко не умно, и не умеет вести разговор. Не интеллигентно, не интересно!

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 15:47

Ляля писал(а):А с г-ном finn(ом) я больше и разговаривать не буду.

Совершенно напрасно. Вы, очевидно, Овен или Телец...

Ляля писал(а):Он не уважает чужого мнения.

Это поспешный вывод.

Ляля писал(а):Видимо считает, что его мнение единственно правильное.

Он убежден в своей правоте. Извенит свое мнение, если Вы найдете убедительные аргументы.

Ляля писал(а):Может быть, он и умный,

У Вас на этот счет ни должно быть и тени сомнений.

Ляля писал(а):но поступает далеко не умно, и не умеет вести разговор. Не интеллигентно, не интересно!

Благодаря этому г-ну в городе успешно работает крупнейший Форум.
И поверьте мне, что наша с Вами "интеллигентная" манера вести беседу не привлекла бы на нем внимание и десятой части посетителей, которые его посещают. Форум - это толковище, где манеры - вещь не главная. Мое мнение.

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 16:29

finn писал(а):
а не висосаними з пальця розмовами на радіо "Ера-ФМ".

от давайте НЕ БУДЕМ, а? +))
можливо, розмови не були б "з пальця", якби не порожні стільці перед мікрофонами...

По поводу состоявшегося ток-шоу у меня есть личная точка зрения. Однако говорить о ней считаю ненужным. Давать же оценку чьим-то поступкам (или их отсутствию) будет с моей стороны нетактично.

finn писал(а):
Робити ставку на доросле свідоме населення - марнувати час.

можливо.. але я шось не бачу, як обійтись без цього
їм "скормили" (вибачте) "малий джентльменський набір" штампів - який нам тут наглядно продемонструвала Ляля, і з цим шось тре робити

Я считаю Вашу позицию правильной - и здесь, и на форуме КИ: переубеждать - только портить; дискутировать или подвергать сторонников имперской точки зрения (действующих осознанно, с явным негативным умыслом) нещадной критике и высмеиванию однозначно - да.

В отношении Ляли Вы не проявили излишнюю нетерпимость? Как оказалось, дети нашей собеседницы благополучно изучают украинский. Выбор сделан, и он верный. Все остальное я бы отнес исключительно на женский характер :oops:, нежели на проявление украинофобии.

Ляля
Давно здесь
Давно здесь

Сообщение Ляля » Пн май 04, 2009 17:58

Не считаю нужным кого-то переубеждать. Есть тема. Я высказалась. Мне можно было возразить, если не согласен. Зачем же мне по сто раз говорить одно и то же? Идет сплошная придирка к словам и не понятная "ирония".
Если не хватает ума понять точку зрения, то о чем тогда говорить?

А по поводу детей: мой ребенок обучается на УКРАИНСКОМ языке в ВУЗе. И именно я на этом настояла.
Прочитайте мой первый пост. Я не проявила неуважения к языку тем более к народу. Иначе я бы здесь не жила. Вы же обратили внимания только на то, что я высказала желание остаться русской. Я действительно русская и ничего не вижу в этом позорного. Уж извините. И не буду говорить на украинском не потому, что не уважаю его, а как раз наоборот: не хочу портить прекрасный язык чудовищным произношением. В какой раз уже повторяю!!!!!!!!!!!!!
Или вы все действительно не понимаете русского языка?
И беспокоит меня что украинизация идет форсированными темпами насильственным путем, навязыванием, а не естественным. Когда дети в украинских классах изучат язык, получат профессию на этом языке, когда перейдут на него в домашних условиях и будут воспитывать детей на этом прекрасном языке. Вот это естественно, а не принудительно ЗАСТАВИТЬ. Я понимаю, что ХОЧЕТСЯ всего и СРАЗУ, но БЫСТРО только кошки родятся (как сказал О. Бендер)

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Пн май 04, 2009 18:01

Ляля

Он не уважает чужого мнения.

я поважаю Ваше ПРАВО мати точку зору, але я не повинен з нею погоджуватись.
Давайте на цьому і зупинимось, нє?
А то зараз договоримось до вольтеріанскої готовності померти за це Ваше право...
Беседер? +))
(Ви ж просили на івриті +))

не интересно!

Вам шашечкі, ілі єхать?

Краевед

В отношении Ляли Вы не проявили излишнюю нетерпимость?

ну, бачили очі, шо брали... Якшо влазить з разгону в таку тендітну сферу, як національні питання, тре все-таки якось бути трішки готовим до того, шо аплодувати Вам не будуть... Або НЕ ВСІ будуть

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Пн май 04, 2009 18:25

только на то, что я высказала желание остаться русской.

та раді Бога! Яке це має відношення до української мови?

И не буду говорить на украинском не потому, что не уважаю его, а как раз наоборот: не хочу портить прекрасный язык чудовищным произношением.

він якось, я думаю, ПЕРЕЖИВЕ...

Краевед
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение Краевед » Пн май 04, 2009 20:22

Здається, всі порозумілися і кожен залишився сам собою. То добре.

Але є одне питання, на яке мені хотілося б отримати відповідь. Пані Ляля, Ви под каким знаком зодиака родились?

finn
Семьянин форума
Семьянин форума

Сообщение finn » Пн май 04, 2009 20:50

Ви як міротворець +))

Здається, всі порозумілися і кожен залишився сам собою. То добре.

ну, так то воно ніби так...
На рівні форумів (особистого спілкування) - можливо, цього і досить
Але ж гарно було б мати і якесь порозуміння на ЗАГАЛЬНОМУ рівні - в межах країни...
саме ПОРОЗУМІННЯ, а не "всєобщєго согласія"...
Бо це ж - не фанати футболу, ТУТ "перемоги" одних над іншими бути не може і не повинно бути ЗА ВИЗНАЧЕННЯМ

Пред.След.

Вернуться в Гражданское общество